Golf Geum obarvení  nové levé 6.12.2018
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 pravá část
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 horní část

Symetra Tour – co čeká Vlčkovou?

07.12.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Vlckova3Česká profesionálka Karolína Vlčková se před pár dny pokusila postoupit do nejvyšší světové ženské soutěže Ladies PGA Tour. Prošla mezi 70 nejlepších do 5. kola, ale mezi dvacítku postupujících se nedostala.
Již v zářijovém rozhovoru potvrdila, že v případě neúspěchu na kvalifikaci LPGA bude příští sezónu hrát nižší soutěž Symetra Tour. Kalendář 2018 obsahuje dvaadvacet turnajů ve třinácti státech USA, od západního k východnímu pobřeží, od Kalifornie přes Kansas, Wisconsin, Pensylvánii, Georgii až na Floridu.

Pro Vlčkovou to bude tvrdá řehole.

Jako rookie, neboli nováček bude bojovat proti mladým nadějným hráčkám a ostříleným matadorkám. Pro všechny je cíl vyhoupnout se do 10. místa, ze kterého se postupuje do následujícího ročníku LPGA. Ovšem postoupením do pátého kola letošní Final stage, kam se většina hráček Symetra Tour neprobojovala česká hráčka dokázala, že se této konkurenci umí postavit.

Tvrdý oříšek jsou vzdálenosti hřišť a výše odměn jednotlivých turnajů.

Vlčková sídlí na východním pobřeží USA, v Gainesvillu na Floridě. Turnaje jsou od března do října skoro každý víkend a konají se daleko od sebe. Jenom turnaj v Beaumontu v Kalifornii znamená přesun o 3.700 km. Je otázkou, bude-li je moci absolvovat všechny.

Nejvyšší odměny jsou na finálovém Symetra Championship, kde si hráčky rozdělí 225.000 dolarů, pak na třech čtyřdenních turnajích s dotací 200-210.000 dolarů. Jinak je běžná dotace turnaje 100-150.000 dolarů, což pro  hráčky na nižších příčkách výsledovky znamená sotva pokrytí nákladů.

Bez sponzorů to půjde ztuha. Zatím hráčku podporují rodiče, Česká golfová federace a společnost Tony Trevis. Držíme palce, aby si více sponzorů uvědomilo narůstající marketingový potenciál této hráčky.

Nebude jedinou Češkou na túře. Symetra Tour hraje také bývalá česká mistryně Kateřina Růžičková, provdaná Bruner.

Před patnácti lety hrála Symetra Tour (tehdy Futures) karlovarská Jana Peterková. Zkušenosti z túry po čtyřletém působení shrnula v rozhovoru z roku 2007 zde.

Kalendář turnajů 2018

SymatraSchedule2018

Odkazy:   Symetra Tour     FB Karolíny Vlčkové     Instagram Karolíny Vlčkové

*