Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Vítr v Maroku je zrádný

02.04.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

V druhém kole turnaje Lalla Mereyem Cup začínala Klára Spilková v devět hodin čtyřicet hodin marockého času. Čekaly jsme, že tou dobou bude velký vítr, ale neočekávaly jsme takový uragán.  Na první a druhé kolo turnaje se od cvičných kol totiž podstatně změnilo počasí a začal vát horký vítr z pevniny, namísto příjemného vánku od moře.

Počasí vypadalo tak, že v ranních hodinách vítr začal nabírat na síle, v poledne byl nejsilnější a pak utichal. Kolem čtvrté hodiny už bylo naprosté bezvětří. Této výhody využila i Klára v prvním kole, kdy sice ještě za větru ve dvě hodiny začínala, ale druhou devítku šla již nerušena počasím. Tedy pokud se nepočítá neskutečné horko, které zde panuje.

V druhém kole jsme ale čelily nepříjemným poryvům větru s pískem, který štípal do očí. Vítr se tak zcela jistě podepsal na skóre mnoha hráček. Cut byl až na plus devíti. Klára bojovala velmi statečně a údery, které jí vítr odnesl, s neuvěřitelnou přesností přihrávala na green.

Uvidíme, co vítr přivane v nadcházejících kolech. S Klárou jsme se byly podívat na gala večeru Ladies European Tour a European Tour, kde byli přítomni i mužští hráči. Součástí byla i zajímavá módní přehlídka šatů jedné marocké návrhářky a předávání cen vítězům  pro-amu. 

Aneta Zárubová