VIDEO: závod kedíků s krkolomným pádem

04.02.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Caddie Race

Kdo sledoval přenosy z turnaje Waste Management Phoenix Open, pravděpodobně mu neušel smích komerntátorů ve studiu nad záběry dvou kedíků, kteří snad spolu závodí v běhu. I s plně naloženými mistrovskými bagy na ramenou. A opravdu – závod to byl!

Na šestnácté jamce TPC Scottsdale, označované za nejhlučnější jamku na světě, je to již tradice. Nikdo pořádně neví, kde se vzala, ale vždycky se najdou nosiči holí, kteří si to rozdají na vzdálenost, dělící odpaliště tohoto tříparu od greenu. Vzhledem k členitému terénu a kaktusovému porostu to není úplně snadné.

Letos bylo těch závodů víc, ale ten nejlegračnější přišel ve třetím kole, kdy se v jednom flightu sešli dva bratři. Kip Henley nosí hole Brianu Gayovi, Brent Henley pro změnu Robertu Garrigusovi. Jakmile prvně jmenovaný hráč jako poslední z flightu odpálil, vyrazili dva ne zrovna štíhlí mužové vpřed. Krkolomný pád a pokus zastavit soupeře ve stylu amerického fotbalu (blížil se ostatně Super Bowl, v němž proti sobě jako trenéři stáli také bratři) vejdou navždy do dějin tohoto divácky velice oblíbeného turnaje.

Oba duelanti přiměli diváky na tribunách, lemujících fairway, k bouřlivému povzbuzování, ale i krátký běh přivedl oba sourozence do takového kyslíkového dluhu, až bylo dobře, že se žádný z nich nesložil se srdeční zástavou.