Velký poražený Stanley jde zase do hry. Může být i jedničkou

02.02.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Kyle Stanley

Ani na chvíli neuvažoval o tom, že by se z dalšího turnaje odhlásil. Kyle Stanley, jenž se málo vídaným kolapsem připravil v neděli o titul v Torrey Pines, dorazil do dějiště nadcházejícího turnaje Phoenix Open připraven odvést co nejlepší výkon. Jeho kariéra by měla vystoupat do závratných výšek.

„Byl bych se zúčastnil, ať už bych vyhrál, nebo ne,“ potvrdil Američan na TPC Scottsdale. „Ten turnaj je už nějaký čas v kalendáři. Hraju dobře, takže se nic nemění. Prostě pokračuju v tom, že dělám, co umím.“

Triple bogey na osmé jamce a následná prohra v play-off s Brandtem Snedekerem připravila čtyřiadvacetiletého golfistu o mnohé možnosti. Tou největší je start na letošním Mastres. Kdyby si ale udržel formu a vyhrál ještě v únoru nebo březnu nějaký jiný turnaj US PGA Tour, do Augusty se může podívat.

Dostalo se mu spousty podpory. „Mnozí hráči přišli a řekli mi něco povzbuzujícího. Bylo to skvělé,“ prozradil Stanley. Sám Snedeker se musel vyrovnat se zvláštní situací: „Všichni jsme s ním soucítili. Jeho příběh převážil mé vítězství, k němuž jsem došel tak, že on prohrál. S tím se musím vypořádat.“

Vítěz si myslí, že Stanleyho nezdar nepoznamená. „Sledoval jsem jeho tiskovou konferenci tady, vypadal v pohodě. To je prostě golf. Najednou je úterý ráno a čeká vás další turnaj,“ doložil Snedeker, jenž bude od čtvrtka do neděle rovněž ve startovním poli.

Protože neměl příležitost, aby si vzájemně pohovořili, naplánoval si Snedeker, že se Stanleyem prohodí v Arizoně pár slov. „Hrál přece skvěle. A co udělá vynikající hráč, když se mu daří? Zahraje skvěle znovu,“ poznamenal jedenatřicetiletý majitel tří turnajových titulů z amerického okruhu.

Pořadatelé odolali pokušení dát oba účastníky nedělní rozehrávky do společného flightu. Nebýt oněch událostí, byl by pro ně Stanley tuctovým účastníkem a tomu odpovídá i jeho čtvrteční tee time v 7:48. Na hřiště vyrazí společně s veteránem Fredem Couplesem a Budem Cauleyem. Snedeker vytvoří o poznání atraktivnější trojici s obhájcem titulu Markem Wilsonem a Johnsonem Wagnerem. Na první odpaliště se dostaví až v odpolední půlce programu se startem ve 12:16.

Stanley se hodlá zařídit přesně podle Snedekerových slov. „Prostě to hodím za hlavu, řeknu si něco na povzbuzení, podívám se zpříma a vzpomenu si, jak dobře jsem hrál,“ snažil se naladit na pozitivní vlnu.

Krom toho, že mu za volali Zach Johnson či Steve Stricker, podporu čerpá i z Twitteru. „Snad každý, s nímž jsem tam v kontaktu, mi poslal vzkaz,“ potvrdil. Někdy ve vzkazech nebyla jen povzbuzující slova, jedna fanynka se dokonce svěřila s tím, že jeho prohru oplakala. „Ohromilo mě to a překvapilo. Je hezké vědět, že mi tolik lidí fandí.“

Jak na tom na TPC Scottsdale bude, se teprve uvidí. Joe Ogilvy, jenž se Stanleyem absolvoval zkušební kolo, si myslí, že jeho tréninkový parťák je na tom hodně dobře. „Myslím, že Kyle míří do první světové dvacítky, pak do desítky a potom bude ataktovat post jedničky. Když máte tuhle mentalitu, vrhá to na věc jiné světlo,“ dopustil se úsudku zkušený profesionál.