ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Věčný boj o poularitu

06.12.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Rory McIlroy je sice světová jednička podle oficiálního žebříčku World Golf Rankings, ale popularitu golfisty tvoří ještě další elementy. Například Tiger Woods má stále nejvíc fanoušků a od svých sponzorů dostává i nadále  nejvyšší honoráře, alespoň prozatím.

Podle výzkumu časopisu Forbes se Woodsovi podařilo za minulý rok získat mediální hodnotu ve výši 18,9 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 382 milionů korun. Je to o 6 milionů dolarů více, než dosáhl za tento rok McIlroy. Woods také zůstává nejpopulárnějším hráčem v golfu, zatímco mladší McIlroy je na pátém místě.

Když se ptal časopis Forbes lidí na otázku, kdo je jejich nejoblíbenější hráč, není překvapivé, že jméno Woods bylo hodně frekventované. Woods v této anketě o nejoblíbenějšího hráče získal 45% a hned za ním se nejčastěji v odpovědích golfových fanoušků vyskytovalo jméno Mickelson se 42% hlasů. McIlroy je pátý s 16% a dělí se tak o místo s Fredem Couplesem a Tomem Watsonem. McIlroy je v tomto směru zajímavá postava, vzhledem k tomu, že se anketa konala na americkém publiku. Zdá se, že právě proto, jeho popularita ve Spojených státech není tak vysoká. Výsledky by byly jistě jiné, pokud by se výzkum pořádal i v Evropě. Ale i přes to se dá říci, že je v USA populární.

Tiger také stále dominuje golfovým konverzacím na sociálních sítích, kde se vyskytuje v průměru třikrát více postů o Woodsovi, než o McIlroyovi. Alespoň tomu tak bylo tento rok. A i když má Woods zajisté mnoho kritiků, procento postů s negativním sentimentem byla o dvakrát vyšší pro McIlroye. Nejvíce negativních zmínek na sociálních sítích má z řad profesionálních golfistů Phil Mickelson.

 

Aneta Zárubová

Počet přečtení: 1 470
Komentáře
 • Petr napsal:

  Dle mého názoru nejde srovnávat Roryho s Tigerem v míře popularity. Tiger je na scéně PGA Tour přes 10 let a dokázal neskutečné věci a vládl světovému žebříčku několik let, kdežto Rory se okolo 1. místa v žebříčku točí teprve 2 roky. A klobouk dolů, ve 23 letech…..;-)

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017