Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Florida – věčný boj golfistů s aligátory

03.05.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Situace s aligátory na Floridě se zdála být v poslední době klidná, nicméně tito nebezpeční predátoři o sobě dali na golfovém hřišti opět vědět. Na vlastní kůži to pocítil pětasedmdesátiletý golfista Albert Miller. Millera napadl téměř třímetrový aligátor, který ho strhl do vodní překážky.

Incident se stal minulou středu na hřišti Lake Ashton Golf and Country Club. Aligátor muže napadl a také vláčel, když šel hledat svůj míček k vodě, která sousedí s greenem. Vodní nádrž klub využívá pro závlahu a voda v něm je čirá. Nikdo zde nikdy krokodýla neviděl, ale mluvčí hřiště přiznal, že měli pro bezpečí na hřišti udělat více. Aligátora, který napadl golfistu, se nakonec podařilo odchytit. Zvíře vážilo devadesát kilo.

Miller se k překážce vypravil s lovkou na míčky a ve chvíli, kdy se otočil k odchodu, po něm aligátor zaútočil z vody a zakousl se mu do kolene. Podle Millerovy výpovědi ho krokodýl vyzdvihl do vzduchu a mrštil s ním o zem. Jeho kamarád mu přiběhl na pomoc, zatímco ostatní dva muži ve flightu běželi pro pomoc. Zvíře se muže snažilo dostat hlouběji do vody, kde ho pak z nenadání pustilo. Je velice pravděpodobné, že kdyby byl Miller sám, aligátor by ho dovlekl hlouběji, kde by se utopil.

Muž měl nohu v zoufalém stavu. Měl několik vážných ran, největší z nich vyžadovala čtyřicet stehů. Podle všeho mu lékaři nohu zachránili. Muž se nyní z útoku zotavuje již doma a čeká ho zdlouhavá rehabilitace. Aligátor naštěstí nepoškodil hlavní tepnu a šlachu. Vyšetřovatelé navíc zjistili, že aligátora někdo krmil, což je na Floridě protizákonné.

 

Aneta Zárubová