Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Ve Walesu se bude hrát zadarmo

11.03.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

ryder cupGolfisté si ve Walesu budou moci zahrát zadarmo díky akci s názvem “Týden o golfu”, která je součástí kampaně Ryder Cupu. Akce bude probíhat v týdnu po US Masters, tradičním začátku sezóny, od 12. do 18. dubna.

Organizace pro rozvoj golfu ve Walesu se snaží tímto povzbudit povědomí o hře a přimět Velšany, aby si golf vyzkoušeli a přidali se do místních klubů. Využívají přitom zájmu, který vyvolává velkolepý Ryder Cup.

 Ředitelka Velšské golfové unie, Hannah Fitzpatrick řekla, že cílem je v regionu vyzdvihnout profil zeleného sportu, navíc v roce, kdy se koná Ryder Cup. Golf je sport s mnoha zdravotními a společenskými výhodami a právě na tyto výhody se Velšská golfová unie snaží upozornit. Do akce byly přizvány všechny golfové kluby v regionu, které většinou poskytly startovací časy a možnosti výhodného členství.

Golfisté, kteří ještě nejsou členy žádného kluby, si tak budou moci prohlédnout a vyzkoušet, jaké to v místních klubech je. Navíc budou kluboví profesionálové dávat lekce zdarma.

Ve školách se v tomto týdnu bude učit golfová historie a původ velkých golfových turnajů jako je Ryder Cup. Přibližně 500 dětí se navíc zapojí do festivalu, kde by se měl každý obléknout do tradičních golfových šatů z roku1924, ve kterém se hrál první Ryder Cup. Celá akce také vyzdvihne fakt, jak se od té doby golfová móda, ale i golf celkově změnil.

 Další informace o celé akci najdete zde na adrese www.golfdevelopmentwales.org .

 

Aneta75P

 

 

Aneta Zárubová