Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Šideri Váňová se stala hráčkou LET

18.12.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Sideri28020201543

Šideri Váňová

Ladies European Tour – Lalla Aicha Tour School Final Qualifiying, Marakéš, Maroko (16. – 20.12.2017, časový posun -1 hodina)

Středa – 5. kolo
Šideri Váňová se zapisuje zlatým písmem do kroniky novodobého českého golfu. Po Zuzaně Mašínové a Kláře Spilkové vstupuje do Ladies European Tour jako třetí česká hráčka v historii nejvyšší evropské ženské soutěže.

Ve finálovém kole na hřišti Palm Golf zahrála tři birdie a tři bogey, 72 ran a skončila na devatenácté, postupové pozici.

K životnímu úspěchu ji přivedla výborně zahraná finálová kvalifikace v Maroku. Výsledkem 74,68,70,71 a 72, celkem -5 obsadila 19. místo a získala kartu kategorie 8a na sezonu Ladies European Tour 2018. K úspěchu české profesionálky přispěli kouč Andrew Malley a caddy Petr Salbot.

Sideri Vanova of the Czech Republic with her team after the final round

Šideri Váňová s koučem a caddym

„Je to dlouhý příběh, který stojí za tímhle úspěchem, tak vlastně ani nevím kde bych měla začít!,“ píše Váňová na svém facebooku. „Myslím, že úplně tím hlavním co chci zmínit, je moje rodina! Děkuji mamce a tátovi Rostislav Váňa, protože bez nich bych to nikdy nedokázala. Když mi druzí nevěřili, oni byli ti, co mi věřili. Když jsem zažívala sportovní nezdary, oni mě přesvědčovali, že to všechno přijde. Děkuji jim za jejich trpělivost, letitou podporu, důvěru a lásku. Další komu chci poděkovat je můj team a sponzoři. Děkuji každému, kdo se podílel na přípravě, kdo jde se mnou na cestě a táhne mě nahoru: Karel Skopový jr., Andrew Malley, Petr Salbot, Roman Gomola, Wanda Vorlová a Jan Šindelář! Bez Vás všech bych nikdy nebyla, tam, kde jsem teď. Obrovský respekt za Vaši práci. Naše cesta teprve začíná a vím, že to bude jízda…,“ poděkovala svým partnerům čerstvá hráčka LET Šideri Váňová.

Zvítězila Američanka Casey Danielson. V tříčlenné rozehrávce na 18. jamce (par 5) zahrála birdie. Španělka Carmen Alonso a francouzská amatérka Manon Molle hrály par a skončily na 2. místě (všechny -14). Čtvrtou pozici získala Angličanka Gabriella Cowley (-10). O poslední, páté místo (-9), které získávalo plnou kartu kategorie 5b (přístup na všechny turnaje)  hrály rozehrávku Lund, Enzeligus, Pegova a Banon. Vyhrála Norka Karoline Lund.

Stejně tak se hrála rozehrávka o poslední dvě postupová místa pro hráčky na 6. – 25 . místě, pro zisk karty 8a (přístup na turnaje s výjimkami). Postoupily další dvě Norky Celin Borge a Madelene Stavnar.

Hráčky od 26. místa získávají podle pořadí  karty v dalších, omezených kategoriích.

Leaderboard

Skorkarta Šideri Váňové – 5. kolo

SkoreVanova5k

Do ročníku 2018 postoupilo pět Španělek, čtyři Norky, po dvou Angličanky, Finky, Švédky, Francouzky, Italky. Po jedné postoupila Češka, Slovinka, Malajka, Ruska, Skotka a Američanka.
Těší nás, že postoupila Katja Pogacar, první Slovinka v historii LET. Je amatérskou mistryní České republiky na rány z roku 2014.

Koho tedy uvidíme příští rok na turnajích LET v roce 2018:

Postup2017d

*

 

HinVan129

Lucie Hinnerová a Šideri Váňová

Úterý – 4. kolo
Šideri Váňová pokračuje ve skvělé hře. Dnes hrála z prvního odpaliště hřiště Amelkis a má za sebou polovinu kola. Prvních sedm jamek hrála čyři birdie a jedno bogey, tři údery pod par. Na osmičce však přidala double bogey. Po devíti jamkách je jeden úder pod parem, celkové skore má -5 a je stále v první dvacítce pořadí.
V druhé devítce hrála dvě birdie a dvě bogey. Čtvrté kolo došla jednu ránu pod parem. S celkovým skore -5 je na velmi dobrém 16. místě. Do finálového kola na hřišti Palm Golf vyjde v 10:18 hodin anšeho času.

Hinnerová hrála od desítky. Čtvrté kolo bylo její nejlepší v turnaji. Se třemi birdie a dvěma bogey zahrála 71 ran, poprvé pod par. Na postup do pátého kola jí však chyběly čtyři údery a Hinnerová v kvalifikaci končí.

Američanka Casey Danielson zvyšuje svůj náskok ve vedení na -12. Na druhé pozici přenocuje francouzská amatérka Manon Molle (-10). Třetí pozici obsadila Finka Elina Nummenpaa (-8)

Další pozice: 4. Alonso (-7), 8. Pegova, Provot, Prat, Banon (-6), 16. Colombotto Rosso, Cowley, Pogacar (-5), 26. Nilsson (-3), 34. Nicollet (-2), 42. Hedberg (-1), 51. Walsh (+1).
Cutem neprošly: Dlamini, Haddioui, Lovelady, Mickan, Morozova, Schlasberg, Westin, Maggetti.

Leaderboard

Skorkarta Šideri Váňové –  4. kolo

SkoreVanova4k

.Skorkarta Lucie Hinnerová 4. kolo

SkoreHinner4k

*

VanHinMarok17129

Šideri Váńová a Lucie Hinnerová

Pondělí – 3. kolo
Dějiště třetího kola bylo pro obě české profesionálky obtížnější hřiště PalmGolf.
Lucie Hinnerová startovala z 10. odpaliště. Dohrála jako první z Češek, ale ze svého výkonu radost mít nemůže. Šest bogey a jediné birdie daly dohromady 77 ran, pět nad par. S celkovým skore +7 je na 84. místě. Hinnerová se musí ve čtverém kole zlepšit nejméně o pět ran. Aktuální hranice cutu pro 60 hráček, postupujících do 5. kola je +2.

Šideri Váňová startovala z jedničky v první devítce hrála pouze jedno bogey. Vše si vynahradila v druhé devítce, ve které nasázela čtyři birdie a jedno bogey. Bilance třetího kola je dvě rány pod par. Celkové skore -4  posunulo Váňovou na velmi nadějné 16. místo. Na zítřejší cut má Váňová pohodlný náskok šesti ran.

V čele je stále Američanka Danielson (-12), na druhém místě se drží švédská amatérka Julia Egstrom (-10).

Další pozice: 3. Mole(am) (-7), 9. Pegova, Provot, Colombotto Rosso  (-5), 9. Cowley (-5), 16. Pogacar, Prat (-4), 24. Nilsson, Alonso (-3), 24. Banon (-3), 31. Meysonier (-2), 38. Hedberg, Gidali (-1), 44. Walsh, Haddidoui ( (E),  53. Lovelady, Nicollet (+1), 77. Mickan (am) (+6), 84. Schlasberg (+7), 96. Sandolo, Westin (+10).

Čtvrté kolo budou Váňová i Hinnerová hrát na hřišti Amelkis. Hinnerová startuje z desítky v 10:44 a Váňová z jedničky v 11:11 našeho času.

Leaderboard

Skorkarta Šideri Váňové –  3. kolo

SkoreVanova3k

Skorkarta Lucie Hinnerové – 3. kolo

SkoreHinner3k

*

VanHin129b

Šideri Váňová a Lucie Hinnerová

Neděle – 2. kolo
Dnes hrály české hráčky na hřišti Amelkis, které znají z předkvalifikace. Obě hrály z desítky odpaliště. Tentokrát startovala dříve Lucie Hinnerová. V první devítce hrála dvě bogey a jedno birdie. V druhé devítce začala birdie, po kterém následovalo pět parů a další, už poslední bogey. Hinnerová dohrála druhé kolo s výsledkem 73 ran, jednu nad par. S celkovým skore +2 je na 61. místě.

Šideri Váňová je na tom podstatně lépe. První devítku se dvěma birdie a jedním bogey hrála jednu ránu pod par. V druhé devítce zahrála na 11. až 13. jamce krásnou sekvenci tří birdie za sebou. Na patnácté jamce přišlo bogey a kolo uzavřela birdie na poslední jamce. Celkem šest birdie a dvě bogey, druhé kolo zahrála 68 ran, čtyři údery pod parem. Součet obou kol -2 ji vynesl na 22. místo.

V čele je Američanka Casey Danielson (-11). Hřiště Amelkis hrála s čistými šesti birdie za 66 ran. Vede před švédskou amatérkou Julií Engstrom (-10). Lídr prvního kola Němka Dittrich zahrála v druhém kole o deset ran více a spadla na 22. pozici (-2).

Další pozice: 5. Meysonier, Molle (-5), 9. Banon (-4), 14. Cowley, Colombotto Rosso, Prat, Gidali, Provot (-3), 22. Haddioui (-2), 30. Pogacar (-1), 38. Mickan, Pegova, Alonso, Schlasberg (E), 53. Lovelady, Gilly, Walsh (+1), 61. Dlamini (+2), 77. Hedberg (+4), 92. Sandolo (+7).

Leaderboard

Skorkarta Lucie Hinnerové – 2. kolo

SkoreHinner2k

Skorkarta Šideri Váňové – 2. kolo

SkoreVanova2k

.

*

VAnHin1j

Šideri Váňová a Lucie Hinnerová

Sobota – 1. kolo
Šideri Váňová provedla na hřišti Palm Golf v úvodním kole doslova salto mortale. V první devítce hrála dvě double bogey, tři bogey a po devíti jamkách byla sedm ran nad parem. Vypadalo to na katastrofu. Ale to neznáte Šideri. Bůhví, co se sebou udělala, ale v druhé devítce všechno otočila, vystřihla pět birdie a kolo ukončila s přijatelným skore 74 ran (+2). Po tomhle ji v Maroku snad už nic nepřekvapí. Je na 68. místě (+2).

Lucie Hinnerová startovala o padesát minut později. V první devítce hrála dvě birdie a jedno bogey, v druhé  hrála dvě bogey. Celkem 73 ran, jednu nad par. Je na 55. místě (+1)

Vede Němka Luisa Dittrich -6. O druhé místo se dělí švédská amatérka Engstrom, Italka Sedda a Američanka Danielson (-5).

Další pozice: 5. Provot, Lovelady (-4), 11. Alonso, Nicollet, Nilsson (-2), 23. Prat, Pogacar, Haddioui (-1), 40. Schlasberg, Mickan, Walsh, Banon (E), 55. Gidali (+1), 77. Hedberg (+3), 89. Sandolo, Westin (+4).

Leaderboard

Skorkarta Šideri Váňové – 1. kolo

SkoreVanova1k

Skorkarta Lucie Hinnerové – 1. kolo

SkoreHinner1k

*

HinVan129

Lucie Hinnerová a Šideri Váňová

Úvod
České profesionálky Šideri Váňová a Lucie Hinnerová absolvují od  soboty 16.  prosince závěrečnou kvalifikaci o karty na LET 2018.

Čtyři kola se budou hrát střídavě na hřištích Amelkis a Palmgolf Ourika. Páté kolo bude na hřišti Ourika hrát už jenom 60 hráček, které projdou cutem.

Loni se do pátého kola probojovala Váňová, Hinnerová neprošla cutem. Váňová skončila na 58. místě (+4).

Hraje se o 25 karet. Plnohodnotné karty (kategorie 5b) na LET 2018 získá prvních pět v pořadí výsledkové listiny. Bude-li páté místo dělit více hráček, zahrají si o něj rozehrávku. Hráčky na 6. a ž 25. místě získají kartu kategorie 8a. V případě dělení 25. místa se opět hraje rozehrávka.

Ředitelem závěrečného kvalifikačního turnaje je český mezinárodní rozhodčí Michael Jon.

Šideri Váňová půjde první dvě kola ve flightu se Španělkou Mireiou Prat a Norkou Rachel Raadstad. V sobotu startují z prvního odpaliště ve 10:22, v neděli z desítky v 11:11 našeho času.
Lucie Hinnerová půjde první dvě kola ve flightu se Španělkou Mariou Siegenthaler a Angličankou Lauren Taylor. V sobotu startují v 11:11 z jedničky odpaliště, v neděli v 10:11 našeho času.

Odkazy:  Amelkis GC   Hřiště na satelitní mapě   Palmgolf Ourika  Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje    Stránky Lucie Hinnerové    Stránky Šideri Váňové   FB Hinnerová    FB Váňová   Instagram Hinnerová    Instagram Váňová