Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

V rozstřelu dvou spolužáků Glover porazil Byrda, Čejka v neděli spadl

09.05.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Lucas Glover s trofejí z Wells Fargo Champ.

Nemožnost dvakrát po sobě založit hůl stála Jonathana Byrda turnajový titul. Ten v Charlotte získal Lucas Glover, jenž první jamku play-off zvládl v paru, zatímco jeho krajan a vyzyvatel na ní zahrál pouze bogey.

Oba hráči se znovu vydali na čtyřparovou jamku číslo 18, protože po čtyřech kolech dosáhli shodného výsledku 15 ran pod par. Byrd poslal drive do bunkeru a z něj pak míč trefil těsně za hranici vodní překážky. Třetí rána wedgí mu nevyšla. Glover byl v regulaci na greenu a ačkoli jeho prvním putt nebyl nejjistější, druhým si zajistil vítězství na Wells Fargo Championship.

Oba golfisté jsou spolužáky z univerzity v Clemsonu a tři roky nastupovali za její tým. Stejných amatérských soutěží se účastní už od deseti let. „Když nemohu vyhrát já, není jiného hráče, jemuž bych výhru přál víc než Lucasovi,“ potvrdil dávné kamarádství poražený.

Glover je mezi profesionály úspěšnější, před dvěma lety získal dokonce major titul na US Open. Od tohoto triumfu na hřišti Bethpage Black však na výhru čekal. „Skvěle jsem patoval. Klíčové pro mě bylo, že jsem dal spoustu puttů ze vzdálenosti od dvou  do tří metrů,“ řekl vítěz, jenž za celý turnaj nezaznamenal ani jeden trojputt.

Jedenatřicetiletý vítěz ve finálovém kole zapsal 69 ran a rozehrávku zachránil parem na poslední jamce, ačkoli jeho druhá rána proletěla až za green. O dva roky starší Byrd, jenž po třech kolech vedl, byl v neděli nervóznější než předtím a even par dne mu zachránilo až birdie na osmnáctce, kterou následně v play-off pokazil.

Gloverovi patří 1,152 milionu z dotace 6,5 milionu dolarů, Byrd zase na hřišti Quail Hollow Golf Clubu potvrdil letošní úspěšný vstup do sezony – ve FedEx Cupu se drží na devátém místě.

Třetí místo si vynikajícím finálovým kolem za 65 ran (-7) zajistil Jihoafričan Rory Sabbatini, celkově jen o ránu horší než duo z rozstřelu. Favorit Phil Mickelson (-10) se o devátou pozici podělil s Padraigem Harringtonem z Irska, jenž dlouho tak vysoko nebyl, a Vijayem Singhem. Ind po delší době opět pronikl do turnajového top 10.

Alex Čejka si závěrečným výsledkem výrazně pohoršil. Zapsal tři bogey a jedno double bogey proti osamocenému birdie. Jeho nedělních 76 ran (+4) znamená konečné 48. místo, tedy pád o 32 příček.