Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Junior Ryder Cup 2010 – USA zvítězily 13,5 : 10,5

28.09.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Den 2. – úterý 28.9.2010 
konečný výsledek USA – Evropa  13,5 : 10,5
Spojené státy zvítězily nad Evropou 13,5  ku 10,5 bodu. Evropa vyhrála úterní dvouhry, ale náskok USA z pondělních čtyřher byl dostatečný.  Naše Klára Spilková ve svých zápasech jednou vyhrála, jednou remizovala a jednou prohrála.

Spilková prohrála  úterní dvouhru s Dorich Chen.  Američanka zvítězila těsně  1 Up.

„Bylo to super, moc jsem si to užila, “ sděluje Klára do telefonu. „Hrála jsem vyrovnaně, ale Američanka neudělala chybu,“ říká Spilková ke své prohře s Američankou Doris Chen.
„Zítra letíme do Walesu, ve čtvrtek hrajeme přátelský zápas a pak budeme sledovat Ryder Cup,“ říká Spilková ke svému dalšímu programu.

 


foto Antonín Krčmář exkluzívně pro © Golf.cz


Den 1. – pondělí 27.9.2010

USA – Evropa  9:3
USA zatím dávají Evropě pěkný výprask.
Po dopoledních foursomech 5:1, kdy půl evropského bodu uhrála Spilková se Švédkou Deillertovou,  vyhráli Američané v šesti odpoledních fourballech čtyři zápasy, Evropa dva. V jedné vítězné evropské dvojici byla opět naše Klára Spilková. 

Odpoledních foursomy vyhrály  USA  5:1. Češka Klára Spilková spolu se Švédkou Isabellou Deilert (vlevo) vypůlila svůj zápas americkou dvojicí Alison Lee a Kristen Park.

Odpoledne týmy nastupily na smíšené fourbally, kde Klára hrála  s Finem Albertem Eckahrdtem proti americké dvojici Anthony Paolucci – Kristen Park.  Spilková s Eckhardtem skončili vítězně už na 15. jamce.
Fourbaly vyhrály USA poměrem 4:2

Zítra se hraje 12 singlů.

Pondělní výsledky:foto Antonín Krčmář exkluzívně pro © Golf.czPatnáctiletá Klára Spilková (obr. vpravo) je jedinou českou hráčkou, jejíž jméno je spojováno s Ryder Cupem.  Jako jedna z nejlepších evropských hráček byla jmenována do evropského týmu  pátého Junior Ryder Cupu, který se odhraje ve  skotském Gleneagle v pondělí 27. a v úterý 28. září.


Junior Ryder Cup vstupuje do 5. ročníku. V roce 2002 a 2004 zvítězila Evropa, v roce 2006 dopadlo utkání nerozhodně a posledním utkání v Kentucky porazily USA Evropu drtivě  v poměru 22:2.  V celkovém součtu vede Evropa 2,5 : 1,5.


Hraje se na PGA Centenary Course v Petrshire, Skotsko.
V pondělí  hrají  klasické čtyřhry a smíšené fourbally. V úterý se hrají singly. Oba týmy pak odjedou do Celtic Manoru ve Welsu, kde budou sledovat utkání Ryder Cupu. Ve čtvrtek sehrají přátelské utkání. 


Evropský tým:   Kapitán Gary Stangl
Belgičan Thomas Detry, Finové  Albert Eckhardt a Juhann Kukkonen, Nor Kristopher Ventura,  Němec Moritz Lampert, Angličan Chris Lloyd.
Češka Klára Spilková, Welšanka Amy Boulden, Švédka Isabella Deillert, Francouzky  Manon Gidali a Manon Mole, Angličanka  Kelly Tidy.


Americký tým:  Kapitán M.G. Orender
Jim Liu, Denny McCarthy, Anthony Pallucci, Oliver Schniedejans, Jordan Spieth, Justin Thomas,
Doris Chen, Ginger Howard, Cassy Isagawa, Alison Lee, Kristen Park, Emma Talley.Odkazy:  ….. PGA Centenary Course ….. Hřiště na satelitní mapě …..  Stránky turnaje 
Profily hráčů:   …..    Evropa   …… USA 
 

 

foto © Ivan Paggio