Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

V centru Newportu se otevřela zóna pro fanoušky Ryder Cupu

07.09.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Golfoví fanoušci, kterým se nepodařilo sehnat lístky na Ryder Cup si již nemusejí zoufat. Stejně tak, jako v duchu wimbledonského Murray Mound, se stane John Frost Square v centru Newportu zónou pro fanoušky po dobu trvání turnaje.

V době, kdy bude bojovat americký golfový svět s tím evropským, budou velké obrazovky v zóně diváky informovat o jakémkoliv dění na hřišti. Ryder Cup se koná na hřišti Celtic Manor od 1. do 3. října. Tato přední golfová událost, která zavítala do Walesu, vzbudila jako obvykle velký zájem a tudíž jsou všechny lístky na třídenní turnaj již vyprodané.

Colin Montgomerie se bude se svým evropským týmem snažit získat zpět trofej, kterou ztratili před dvěma roky na hřišti Valhalla ve prospěch Ameriky. Divácká zóna v centru města, která má kapacitu až 2000 lidí, bude pro fanoušky zpřístupněná zdarma.

Diváci se mohou těšit také na mini golf, živou hudbu a různé obchůdky s občerstvením. Zábava bude zajištěna pro všechny věkové kategorie. Matthew Evans z Newportského městského úřadu novinářům řekl, že tento rok bude pro město velmi vzrušující právě díky Ryder Cupu. Jejich cílem je zpříjemnit událost místním, ale i návštěvníkům, jak jen to půjde.

Zóna pro fanoušky je podle Evanse úžasným místem, kde si lidé golf užijí. Elektrizující atmosféru turnaje prý pocítí každý.


Aneta Zárubová