Už jsem nevěřil, přiznal nečekaný vítěz Frazar

13.06.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Harrison Frazar

Kdyby si Harrison Frazar vedl podrobnou statistiku svých turnajových účastí na PGA Tour, zapsal by před startem letošního St. Jude Classic číslo 355. Po turnaji by ho mohl přeškrtnout a nahradit velkou jedničkou. Poprvé v kariéře se mu stalo, že vyhrál.

„Už jsem si myslel, že to nikdy nepřijde,“ přiznal devětatřicetiletý golfista. „Posledních pár let bylo dlouhých a těžkých. Nebyl jsem ji vůbec jistý, jak to se mnou vlastně bude.“

Neměl na mysli jen to, že se pohyboval na hranici vypadnutí z velkého amerického okruhu, ale loni v srpnu se přidala operace třísla. Odehrál kvůli tomu jen 17 turnajů a udělal pouhé čtyři cuty.

Tolik jich má na kontě letos z deseti startů, avšak prošel také sérií pěti turnajů, v nichž cutem neprošel. Povedlo se mu to až před týdnem na Byron Nelson Championship, kde se podělil o 14. místo.

„To jen dokazuje, že když někdy zmenšíte svá očekávání, jste pak mnohem uvolněnější,“ řekl po vítězství na TPC Southwind v Memphisu, pro něž si musel dojít až na třetí jamku play-off.

Finálové kolo bylo totiž velkým duelem mezi Frazarem a švédským golfistou Robertem Karlssonem. Ostatní konkurenti brzy odpadli, protože evropský lídr zahrál do šesté jamky tři birdie, jeho nečekaný vyzyvatel ho napodobil a od třetího místa v průběžném pořadí se oba oddělili.

Dlouho držel vedení Karlsson, ale na druhé devítce se o jednu ránu napřed dostal pro změnu Frazar, protože jeho sok poslal na sedmnáctce míč do hustého roughu. Jenže na osmnácté jamce poslal míč do vody Američan, připsal si své jediné nedělní bogey a musel do rozehrávky.

Jak na čtyřparové osmnáctce, tak na tříparové jedenáctce zahráli oba její účastníci pary, což se vítězi podařilo i na jamce č. 12. Na tomto čtyřparu Karlssonovi uteklo bogey a musel strávit porážku.

„Byl to skvělý duel a já jsme spokojen s tím, jak jsem hrál,“ snažil se najít pozitiva Karlsson, o dva roky starší než jeho přemožitel. Bylo to pro něj určitě těžké, protože loni na stejném hřišti prohrál také v play-off.

Před rokem vzdoroval Leemu Westwoodovi o jednu jamku déle. Anglický obhájce titulu tentokrát ze startovního pole nijak nevyčníval a obsadil dělené jedenácté místo se skóre -6.

O třetí pozici (-8) se dělí Camilo Villegas z Kolumbie, Rjudži Imada z Japonska, Jihoafričan Retief Goosen a Američané Tim Herron s Charlesem Howellem III.