Už je to tady: Woodse už na PGA neuvidíme

20.07.2016 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory, V zahraničí
A A A

2015 U.S. OpenTiger Woods (40) se odhlásil i ze čtvrtého a posledního majoru roku 2016 PGA Championship. A zároveň uvedl, že už ho v letošní sezoně na turnajích neuvidíme. Vítěz 79 PGA eventů se stále zotavuje po operaci zad, kterou prodělal minulý rok na podzim.

Držitel 14 major titulů se věnuje rehabilitaci a hodně času tráví ve fitness centru. Woods se naposledy objevil na turnaji Wyndham Championship v Severní Karolíně loni v srpnu. Letos se eventu ale nezúčastní.

Woodsův agent Mark Steinberg prohlásil: „Tiger si vybral cestu rekonvalescence, aby byl fit na příští sezonu, která začne v říjnu.“

„Dělá pokroky, ale ještě není připraven na PGA. Neobjeví se už na žádném turnaji v sezoně 15/16,  plánuje hrát až v té další. Zatím dělá vše pro to, aby byl zase fit,“ dodal Steinberg.

PGA of America to okomentovala slovy: „Jsme v kontaktu s Tigerovým agentem Markem Steinbergem, který nás informoval o tom, že se náš čtyřnásobný šampion nebude moci zúčastnit 98. PGA Championship příští týden Baltusrol Golf Club.“

Woods získal svůj zatím poslední 14. major titul na tomto eventu a to v roce 2007 v Southern Hills Country Club v Tulse v Oklahomě, kde vyhrál se skore -8 a o dvě rány za sebou nechal Woodyho Austina.