U.S. Womens Open – zvítězila A. Jutanugarn

02.06.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Ariya Jutanugarn

Ariya Jutanugarn

USGA – U.S. Womens Open, Shoal Creek, Alabama, USA (31.5. – 3.6.2018, -7 hodin)

Neděle finálové kolo
Že šest ran náskoku nemusí stačit, poznala na svoji kůži vedoucí hráčka, Thajka Ariya Jutanugarm. V posledním kole hrála +5, zatímco Korejka na třetím místě Hyo Joo Kim dosáhla výsledku -1. Šest ran bylo srovnáno a šlo se do rozehrávky, ve které Ariya Jutanugar uhájila vítězství až na 4. jamce. Další hráčka, která byla ve hře na druhém místě, Australanka Sarah Jane Smith, se v posledním kole rozklížila, zahrála 78 ran a couvla na konečnou 5. příčku (-2).  Na třetím místě skončila Španělka Cralota Ciganda.
Nelly Korda se ještě vešla do Top 10, skončila na 10. místě (E).

Další umístění: 5. Thompson (-2), 9. Inbee Park (-1), 10. Wie, Hull (E), 23. Ryu (-2), 24. Valenzuela (am) (+3), 25. Lincicome (+4), 34. G.Hall, Minjee Lee, IK Kim, L.Sobron, Masson (+6), 41. M.Jutanugarn (+8), 49. Ko (+9).

Konečné pořadí

.

 

Ariya Jutanigarn

Ariya Jutanigarn

Sobota – 3. kolo
Americkému mistrovství opět velí ženy z opačné půlky zeměkoule, v první desítce je jich devět. Vede Thajka Ariya Jutanugarn (-12) si kráčí po pro titul. Vede s náskokem čtyř úderů před Australankou Sarah Jane Smith (-8), kterou dvě bogey, 74 ran, bez jediného birdie, sesadily z první pozice. Na třetím místě je Korejka Hyo Joo Kim (-6).
Nelly Korda hrála v paru a před finálovým kolem je na 9. místě (-1).
Lexi Thompson se zlepšila o 20 pozic a je na 14. místě (E). Jessica Korda neprošla cutem.
Nedaří se Lydii Ko. Je až na 56. místě (+8).

Další pozice: 5. Ciganda, Inbee Park (-4), 9. Ryu (-1), 23. Hull, Wie (+1), 27. Kerr, Lincicome (+2), 39. Masson (+5), 42. Chun, L.Sobron (+6),  48. M.Jutanugarn, G.Hall (+7), 62. Lindberg.

Leaderboard

 

36189007122_6cdce14288_kSobota – dohrávka 2. kola
(Čeněk Lorenc) Klára Spilková zopakovala ve 2. kole na US Women´s Open výsledek 75 (+3) z úvodu a s celkovými +6 zůstala v době dohrání dvě rány od hranice cutu.

Na první devítce hřiště Shoal Creek v Alabamě zahrála tři bogey a na druhé zaznamenala po dvou birdie i bogey. Druhé kolo bylo ztíženo dvojím pátečním přerušením a sobotní dohrávkou, která byla kvůli dešti také odložena.

„Nechala jsem na hřišti vše, co jsem mohla. Pár puttů tam sice spadlo, ale nakonec to nevyšlo podle představ. Jinak to byl moc fajn týden a jsem ráda, že jsem si mohla zahrát turnaj kategorie major. Byla to obrovská zkušenost. Hřiště bylo hodně náročně postavené, hlavně pin pozice. Děkuji všem za podporu, hodně lidí mi psalo a drželo palce,“ řekla Klára Spilková.

Po třech týdnech na turnajích v USA se česká hráčka nyní vrací domů a po krátkém odpočinku se bude připravovat na další americký major, KPMG Women´s PGA Championship, který ji čeká od 29. června v Illinois.

Vede Australanka Sarah Jane Smith (-10) před Thajkou Ariyí Jutanugarn (-7) a Australankou Su Oh (-6). Nelly Korda se po dohrávce postavila na 20. místo (E).

Z čtyř česky mluvících hráček zůstala ve hře pouze Nelly Korda. Klára Spilková, Jessica Korda a Sandra Gal neprošly cutem.

Další pozice: 4. Ciganda, Inbee Park, Wie (-3), 12. Ryu (-2), 15. Minjee Lee (-1), 25. Sobron (+1), 34. Masson, Thompson (+2), 44. Chun (+3), 52. M.Jutanugarn (+4), 52. G.Hall, Ko (-4).
Cutem neprošly: Matthew, Norqvist, Reid, J.Korda, S.Lewis, Spilková, Woods, Creamer, Gal, SH Park, Phatlum, Lin.

Leaderboard

Skorka Spilková – 2. kolo

SPilkovaUSOpen18_2k

 

 

voda

Zaplavený Shoal Creek

Pátek – 2. kolo přerušeno

Druhé kolo bylo pro zaplavené hřiště přerušeno. Dohrávat se bude v  sobotu v 6:45 místního času.
Klára Spilková přerušila na 7. jamce se třemi bogey a je v druhé stovce pořadí (+6) se ztrátou tří úderů na aktuální předpokládanou hranici cutu +3. Má před sebou ještě jedenáct jamek a možnost ztrátu dotáhnout.

Lídrem v klubovně je Australanka Sarah Jane Smith se skore -10. Má náskok čtyř úderů na svoji krajanku Su Oh a Thajku Ariyi Jutanugarn na 2. místě (obě -6).

Nelly Korda dohrála, má plný počet jamek a je na průběžném 23. místě (E). Jessica Korda přerušila na třetí jamce, je o ránu před Spilkovou na 86. pozici nedohraného kola (+5).

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – nedohrané 2. kolo

SPilkovaUSOpen18_2kprerusen

Sestřih 2. kola

.

 

Klára Spilková

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Česká hráčka si mezi světovou ženkou elitou vede velmi dobře. Hrála dvě birdie, tři bogey a jedno double bogey. Dosedla na  73. místo (+3) ze 156 hráček.

„Hodně jsem dnes zachraňovala,“ sdělila Spilková. „Nebyla jsem moc na greenu, ale dala jsem spoustu fajn příher a puttů, tak mám radost. Byla jsem trpělivá,  to se vyplatilo, Na jedničce jsem začala double bogey, protože jsem dala chip a tři putty. Hřiště za poslední dva dny udělalo velký pokrok a už nebylo tak promáčené. Greeny byly dokonce i tvrdší.“

O vedení se dělí tři hráčky: Korejka Jeongeun Lee, Australanka Sarah Jane Smith a Thajka Ariya Jutanugarn. Všechny se skore -5.
Ze sester Korda se dnes vedlo lépe mladší Nelly. Se čtyřmi birdie a dvěma bogey, 70, dvěma ranami pod par obsadila 7. místo (-2). Naopak se nevedlo Jessice. Tři bogey a jedno double bogey, 77 ran bez jediného birdie jí dovedlo do druhé stovky pořadí, na 121. místo (+5).

Další pozice:  4. Wie (-3), 7. Inbee Park (-2), 19. Thompson, Ko (-1), 25. Masson (E), 44. Ciganda, Kerr, Ryu(+1), 56. Chun, Hull (+2), 73. Woods (+3), 96. Yang (+4), 164. Feng (+6).

Leaderboad

Skorkarta Spilkové 1. kolo

SPilkovaUSOpen18_1k

Sestřih 1. kola

.

 

Klára Spilková

Klára Spilková

Úvod
Klára Spilková se jako teprve druhá Češka v historii účastní amerického ženského mistrovství U.S. Womens Open. Díky její přítomnosti bude na stožárech Shoal Creeku vlát i česká vlajka. Před Spilkovou to bylo naposledy za  Jany Peterkové v letech 2005 a 2007.

Spilková se na šampionát dostala přímo, zásluhou loňskému umístění do pátého místa v žebříčku Ladies European Tour.
Na turnaji se setká s celou světovou špičkou. Se sestrami Korda, sestrami Jutanugarn, světovou jedničkou Inbee Park, Lexi Thompson, Lydií Ko, Carlotou Cigandou, In Gee Chun,  So Yeonu Ryu, Michelle Wie a dalšími představitelkami světového golfu.

Hrát se bude na lesním hřišti Shoal Creek Golf Clubu. Je položeno uprostřed hustých lesů jihovýchodně od Birminghamu, největšího města Alabamy. Má par 72 a délku 6.114  metrů.

„Hřiště je nádherné, hodně v lesích, každá jamka specifická,“ uvedla z dějiště Klára Spilková. „Bohužel, tak jako v minulých týdnech máme smůlu na počasí. Hřiště je podmáčené a předpověď na příští dny neslibuje žádné změny.“
Vítězka z Ladies European Tour v pondělí obešla na Shoal Creek celé tréninkovém kolo s osmnácti jamkami. „Měla jsem štěstí jak na podmínky, tak na spoluhráčku. Hrála jsem se svou oblíbenkyní Lydií Ko, takže to pro mě byl zážitek,“ zmínila Klára Spilková bývalou světovou jedničku z Nového Zélandu.

V prvním a druhém kole půjde Spilková ve flightu se Švédkou Dani Holmqvist a německou amatérkou Sophií Haussman.
Ve čtvrtek vyrazí z desátého odpaliště ve 13:51, v pátek z jedničky v 19:31 našeho času.

Dotace šampionátu je 5 milionů dolarů. Koni zvítězila Korejka Sung Hyung Park (-11).

 

Odkazy:   Shoal Creek GC      Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje    Loňské zpravodajství
Instagram Spilková        Facebook Spilková

 

Facebook Spilkové
Tak jsme i se zdravou nervozitkou už od včerejška na místě

.