US PGA Tour představila změny

12.12.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Je to defintivní: US PGA Tour oznámila, že od příštího října přechází na sezonu, zasahující dva kalendářní roky. Než začnou prosincové exhibice, uskuteční se šest plnohodnotných turnajů nového ročníku americké série 2013/14, a to od začátku října do poloviny listopadu.

Změna kalendáře je součástí celkové proměny systému americké profesionální scény, která letos ukončila pořádání kvalifikačních škol a na „velký“ okruh PGA Tour se bude postupovat výhradně z nižší Web.com Tour.

Důležitými dovětky k šestici podzimních akcí jsou ty, že na všech se budou sbírat body do FedEx Cupu a všechny bude přenášet televize Golf Channel. Tři z nich se uskuteční mimo území Spojených států a překvapením je Mayakoba Classic v Mexiku jako poslední turnaj kalendářního roku. „Jsme velice spokojeni, že se nám pro tuto část sezony podařilo dát dohromady tak silné turnaje,“ konstatoval spokojeně organizační šéf PGA Tour Andy Pazder.

Zbytek kalendáře nově plánované sezony bude představen až v příštím roce. Předpokládá se, že v něm nebude příliš mnoho změn proti blížící se „samostatné“ sezoně 2013.

První z šestice turnajů Frys.com Open se uskuteční týden po Prezidentském poháru, který tentokrát hostí americká půda, konkrétně Muirfield Village v Ohiu. Shriners Hospitals for Children Open v Las Vegas byl do letoška součástí Podzimní série. Ta už je ale minulostí.

Z dalších dvou turnajů v Malajsii a Číně bude ještě možné kvalifikovat se na Tournament of Champions. Tradiční výběrová akce pro držitele turnajových titulů bude prvním podnikem roku 2014, ale i nejbližším turnajem, který na hráče čeká. Nová sezona na hřišti Plantation v Kapalua Resortu na Havaji začne hned po Novém roce.

Pazder ještě prozradil, že v příštích sezonách už se nepočítá s tím, že by nějaký turnaj hostil Walt Disney World Resort. Tam se až do letška hrál Children´s Miracle Network Hospitals Classic.

Podzimní turnaje PGA TOUR 2013/14:
7. – 13. 10.: Frys.com Open – CordeValle Golf Club, San Martin, Kalifornie
14. – 20. 10.: Shriners Hospitals for Children Open – TPC Summerlin, Las Vegas, Nevada
21. – 27. 10.: CIMB Classic -The MINES Resort & Golf Club, Selangor, Malajsie
28. 10. – 3. 11.: World Golf Championships-HSBC Champions –  Še-šan International GC, Šanghaj, Čína
4. – 10. 11.: The McGladrey Classic – Sea Island Resort (Seaside), St. Simons Island, Georgia
11. – 17. 11.: OHL Classic at Mayakoba – El Camaleon GC at the Mayakoba Resort, Playa del Carmen, Mexiko.

Majory v roce 2013:
8. – 14. 4.: Masters Tournament – Augusta National GC, Augusta, Georgia
10. – 16. 6.: US Open – Merion Golf Club, Ardmore, Pennsylvánie
15. – 21. 7.: The Open Championship, Muirfield, East Lothian, Skotsko
5. – 11. 8.: US PGA Championship, Oak Hill Country Club, Rochester, New York