ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Ukončí Michelle Wie brzy svou golfovou kariéru?

30.06.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Michelle Wie, která tento víkend skončila 19. na LPGA Championship, 20 ran za vítězkou Cristie Kerr, se na konci léta vrací na Stanfordskou univerzitu. Její trenér, David Leadbetter, si myslí, že golfová budoucnost hráčky bude záležet hlavně na jejím odhodlání a vůli.

Leadbetter je plně přesvědčen, že právě tyto dva prvky jsou u Wie problémem. Hráčka si sice nedávno vzala dva týdny volna na trénink s Leadbetterem, ale ten říká, že záleží jen na ní, čeho bude chtít v golfovém světě dosáhnout. „Pro hráčku je těžké být světovou jedničkou, pokud hraje na poloviční úvazek.“ Wie začne v září tohoto roku svůj poslední rok na Stanfordské univerzitě a tentokrát neplánuje studium na částečný úvazek. Bude studovat intenzivně, tedy dělat všechny kurzy.

Leadbetter prohlásil, že neočekává hráččino pokračování v golfové kariéře po jejím třicátém roce. Zdá se zvláštní, když trenér mluví o odchodu hráčky, která toho ještě na LPGA Tour  ještě nedosáhla zdaleka tolik, jako některé její kolegyně. Zvláště pak podíváme-li se na golfistku Juli Inkster, která v padesáti letech stále mluví o své dlouhodobé vášni pro zelený sport.
Jak řekl sám Leadbetter, je to jen otázka, jak moc bude sama Wie chtít. Má totiž vedle golfu a univerzity ještě mnoho jiných zájmů, včetně vaření a módy. Musí pro ni být těžké si udržet hlad po vítězství v golfu, když je patřičně zajištěna už ve svých 20 letech.


Aneta Zárubová


Počet přečtení: 1 195
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017