U.S. Open – Brooks Koepka obhájil

18.06.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Brooks Koepka

Vítěz Brooks Koepka

USGA – U.S. Open, Southampton, New York, USA
(14. – 17.6.2018, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Osmadvacetiletý Američan Brooks Koepka (+1) obhájil loňské vítězství a stal se 118. mistrem USA. Odváží si ze Shinecock Hills podíl z nejvyšší letošní dotace: výhru 2,16 milionu dolarů. Vyhrát dvakrát za sebou dokázal naposledy před 29 lety Curtis Strange.

„Člověče, je to dobrý pocit to znovu držet,“ řekl Koepka se stříbrnou trofejí v náručí. „Ani v nejdivočejších snech se mi o tom nezdálo. Nemohu být šťastnější,“ radoval se dvojnásobný mistr USA.

V posledním kole hrál Koepka pět birdie a tři bogey, 68 ran, dvě pod parem. Zvítězil o ránu před Angličanem Tommy Fleetwoodem (+2), který díky osmi birdie a jedinému bogey stvořil výsledek 63 ran a přilétl na druhé místo z 23. pozice. Odváží si 1,296 milionu dolarů.
Se třetím místem (+3) se musel spokojit  lídr předchozích kol Dustin Johnson. Poslední kolo dohrál se čtyřmi birdie a čtyřmi bogey v paru, za 70 ran. Veliký kamarád vítěze dostal už „jenom“ 804.023 dolarů.

Žádny z hráčů se v konečném součtu nedostal po par. Pořadatel USGA připustil, že podmínky hřiště byly tvrdé.  Slíbil, že příští rok nebude hřiště tak suché a rychlé.

Další umístění: 4. Reed (+4), 5. Finau (+5), 10. Rose (+7), 16. Matsuyama, Casey (+10), 20. Fowler, Stricker (+11), 25. Thomas, Poulter (+12), 48. Mickelson, Snedeker, Furyk (+16).

Konečné pořadí

Konečné Top 10

USOpen18Top10_4k

Brooks Koepka – finálové kolo

Závěrečný ceremoniál, speech a rozhovor s Brooksem Koepkou

 .

Brooks Koepka

Brooks Koepka

Sobota – 3. kolo
Dustin Johnson si vybral slabší den, přišel o náskok čtyř úderů a na první místo se k němu nastěhovali další tři hráči.
Johnson hrál jedno double bogey, šest bogey a pouhé jedno birdie. Celkem 77 ran, o deset víc než předchozí den.
Brooks Koepka měl také kolo nic moc za 72 ran, ale dvojice na 2. místě Piercy-Hoffman odpadla a uvolnila místo pro jeho postup na 1. pozici.
Zato Daniel Berger a Tony Finau předvedli skvělé kolo oba za 66 ran, vylétli z 45. místa na vrchol a sdílí s Johnsonem a Koepkou vedení (+3).
Za nimi je na 5. místě Justin Rose (+4) a na 6. Henrik Stenson (+5).
Phil Mickelson hrál 81. ran a sdílí 64. místo (+17).

Leaderboard

Top 10 třetího kola

USOpen18Top10_3k

Sestřih 3. kola Dustina Johsnona

Sestřih 3. kola Justina Rose

.

.

Dustin Johnson

Dustin Johnson

Pátek – 2. kolo
Dominuje Dustin Johnson (-4). Jako jediný v turnaji má skore pod parem hřiště. Světová jednička zahrál ve studeném dešti čtyři birdie a jedno bogey, 67 ran, tři pod par. Vede s náskokem čtyř úderů na dvojici Piercy – Hoffman (E).

Čtvrtou pozici dělí Tommy Fleetwood, Henrik Stenson, Justin Rose, Brooks Koepka a Ian Poulter (+1).

Tiger Woods neprošel cutem vinou hrůzného prvního kola s výsledkem 78 ran. V něm nasbíral jedno triple bogey, dvě double bogey, jedno bogey  a jediné birdie. Zlepšení v druhém kole na 72 už nepomohlo, zůstal 2 údery za hranicí postupu.

Podobný osud potkal Rory McIlroye. První kolo 80 ran a zlepšení v druhém na 70 úderů už nestačilo.
Světová dvojka Justin Thomas je od vedoucího hráče vzdálen osm ran. Po kolech 74,70 je na 14. místě (+4).

Cut vyřadil další velká jména. Víkendová kola už nebudou hrát Jordan Spieth, Sergio Garcia a Jon Rahm.

Další pozice: 9. Fowler (+2), 11. Leishman (+3), 14. Noren, Furyk (+4), 26. Reed, Hatton, DeChambeau (+5), 35. Casey, Mickelson (+6), 45. F.Molinari (+7), 58. Stricker, Snedeker (+8).
Cutem neprošli: Grillo, McDowell, Spieth, Woods, McIlroy, Wise, Willett, Kuchar, Garcia, Rahm, Els, Kaymer,  Hadwin, Frittelli. 

Leaderboard

Top 10 druhého kola

usoPEN18_toP10_2K

.

Sestřih 2. kola Dustina Johnsona

Trápení Tigera Woodse v 1. kole

.

 

logo129Úvod
U.S. Open je po Masters druhým majorem a nejlépe dotovaným turnajem sezóny. Hraje se od roku 1895, letos se koná 118. ročník.
Je otevřeným turnajem pořádaný Americkou golfovou asociací (USGA). Mohou účastnit profesionálové i amatéři. Polovina hráčů má možnost startovat na základě mnoha kritérií, například vítězové U.S. Open posledních deseti let, vítězové a druzí posledního U.S. Amateurs, vítězové Masters a PGA Championship posledních pěti let, divokých karet, atd. Ostatní musí projít kvalifikacemi.

Obsazení je úplné, hraje kompletní světová špička, z první třicítky světového žebříčku nechybí nikdo. Nechybí ani osmdesátý hráč žebříčku Tiger Woods.

Dějištěm je letos Shinecock Hills, linksové hřiště na Long Islandu, východně od New Yorku.
Má par 70.

Dotace je 12 milionů dolarů. Loňské vítězství z Erin Hills bude obhajovat Brooks Koepka (-16).

Leaderboard

Odkazy:   Shinecock Hills GC     Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje    Loňské zpravodajství

.