U.S.Kids Golf – Mistrovství Evropy, Skotsko

06.06.2012 | Karel Kučera | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

U.S. Kids Golf – Mistrovství Evropy, Gullane, Skotsko
(5. – 7.6.2012,  – 1 hodina)

 Patricie Macková

Čtvrtek – poslední kolo
Hvězda dnešního dne se jmenuje Patricie Macková. 71 úderu je opravdovou třešničkou na dortu. Patricie dokázala vybojovat pro Českou republiku druhé místo v kategorii dívek 10 let. Je nutné vzdát i velký dík jejímu dědečkovi – caddymu Věrku Rajchrtovi. Bylo obdivuhodné sledovat jeho trpělivost a zkušenost při vedení Patricie. Mnoho rodičů by se od tohoto známého golfisty mohlo učit, jak vést děti na turnaji. Barbora Gaislerová předvedla ve finálovém kole svůj nejlepší výkon a výsledkem 76 ran udržela 5 místo.

Natálka Chocholová měla ztrátu na vedoucí hráčku 6 ran. Vstoupila s odhodláním smazat tuto ztrátu a zkusit vybojovat první pozici. Na bezchybnou hru Isabelli Sierro z Mexika však nestačila. Podařilo se jí udržet dělenou druhou pozici, i když na posledních dvou jamkách o ni málem přišla. Na 17.jamce vedla tři rány oproti I.Holpfer z Rakouska. Zahrála zde 7. V tomto případě na místě caddyho, by bylo dobré spíše volit z hlediska úzké jamky místo driveru 4 nebo 5 železo. Patří jí však za předvedený výkon a zisk druhé stříbrné pozice velký dík.

Matěj Švarc (38) a Filip Jakubčík(37) v kategorii chlapců 8 let vybojovali oba dělenou 4 pozici.

Velkým překvapením je výkon Elišky Kocourkové v kategorii dívek 13 let. Díky výkonu finálového kola 79 ran si převzala pohár pro pátou hráčku Evropy v této kategorii. Elizabeth Křenovská oproti druhému kolu zlepšila svůj výkon na 40 ran, avšak na udržení 4.pozice to nestačilo. Páté místo je však velký úspěch.

Velmi dobrý výkon předváděli po celé tři dny Filip Ráža (79,75,79,), Adam Balatka (77,79,81), Roman Kumpošt (82,79, 81). Karolína Martinčová (77,91,80) zůstala jen nepatrný krůček od stupně vítězů. Bohužel výpadek z druhého kola ji připravil minimálně o třetí místo. Přesto však za její výkon společně s Patricií Mackovou byla nominována na Van Horn Cup, utkání v jamkové hře Západní Evropy proti zbytku světa.

Všichni hráči a hráčky zanechali ve Skotsku velmi dobrý dojem a patří jim dík za důstojnou reprezentaci České republiky.

Středa – 2. kolo
Den druhý dalo počasí vědět hráčům, že jsou ve Skotsku. Mrholení střídal vydatný déšť. Famózní výkon předvedla Natálka Chocholová, dvě rány pod par hřiště (70,-2) o 14 ran lépe než v prvním kole. V celkovém pořadí se katapultovala na druhé místo.
Matěj Švarc neudržel první pořadí (39,+3), nicméně z druhého místa ztrácí pouze jednu ránu na první místo. Filip Jakubík (38,+2) předvedl vyrovnaný výkon a je dvě rány od první pozice. Tato kategorie bude opravdu nelítostným bojem o vítězství. Rozdíl mezi 1. a 10. místem je pouhé 3 rány.
Opravdovou lahůdkou bylo sledovat kategorii dívek 10 let Patricii Mackovou (78,+6) a Báru Gaislerovou (78,+6). Děvčata předváděla golf s velkým G. Několik málo chyb vyvolalo i pláč, ale obě děvčata se vždy i díky perfektní práci svých kedíků dokázala zmobilizovat a vrátit do hry. Musím konstatovat, že jsem ani jednu ještě neviděl hrát tak dobře.
Elizabeth Kořenovská zaostala za výkonem prvního kola a 44 ran jí odsunulo sice pouze o jedno místo, ale první pozice se jí vzdálila na 10 ran. Třetí místo není nedostupné pouhé 3 rány ztráty dávají chuť zabojovat.
Eliška Kocourková zapisovala 81 o čtyři rány hůře prvního kola. Neztratila však kontakt od druhého pořadí. Při hře jakou zde předvádí je v jejich silách dosáhnout životního úspěchu.

Všem hráčům a hráčkám držíme palce do posledního finálového kola.

 

Matěj Švarc

Úterý – 1. kolo
První den přivítalo účastníky překrásné počasí. Modré nebe lemovalo kontury skotských plání. Až netradiční bezvětří připomínalo spíše oblast středozemí, nikoliv Skotska. Jeden z prvních, kteří zasáhli do hry, Matěj Švarc dělí první místo v kategorii chlapců 8 let (34,-2). Sledovat jeho hru a vystupování na hřišti, je opravdu radost. V této kategorii máme ještě jedno medailové želízko v ohni v podobě Filipa Jakubíka (36,E). Jeho průběžné 4.místo se ztrátou dvou ran na Matěje dává naději na velmi dobrý výsledek.

Elizabeth Kořenovskou sice trápila lehce krátká hra a nesoustředěnost při patování, avšak vytvořila si dobrou pozici do druhého kola třetím místem se ztrátou jedné rány na první místo v kategorii devítiletých děvčat.

Jako v loňském roce, nám svědčí kategorie dívek 10 let. Druhé a třetí místo ovládla naše děvčata Patricie Macková (78,+6) a Barbora Gaislerová (79,+7). Děvčata se již musela vypořádat s pravím skotským větrem, který hráčům startujícím v odpoledních hodinách vůbec hru neulehčoval. Velkou pochvalu za velmi dobré kolo a průběžné 3.místo si zaslouží Eliška Kocourková (77, +5) v kategorii dívek 13 let.

Za zmínku stojí výkon Karolíny Martinčové (77,+5), která v kategorii dívek 12 let je na 4. pozici a pouze 3 rány jí dělí od prvního místa. Její přesná a soustředěná hra by mohla jistě přinést ovoce.

V kategorii dívek 11 let jistě ještě neřekla poslední slovo Natálie Chocholová. Bohužel jí nevyšla 18. jamka, kde prohospodařila minimálně 3 rány. Adam Balatka (77,+5) a Filip Ráža (79, +6), ve svých kategoriích budou v dalších kolech útočit na lepší pozice. Na první místo ztrácí pouze 3-4 rány.

Ostatní hráči se střídavými úspěchy prali s hřištěm a větrem. Všichni však důstojně reprezentovali a za to jim patří dík.

 


Slavnostním zahájením 4.6.2012 byl odstartován jeden z nejprestižnějších podniků dětského golfu. 5.ročník U.S.Kids Golf European Championship se uskuteční již tradičně ve skotském Gullane ve dnech 5.- 7.6.2012. Turnaj bude odehrán na šesti hřištích tohoto přímořského městečka. Startovní listina čítá v 17 kategoriích více než 550 hráčů a hráček ve věku 5- 18 let z 35 států celého světa.

Českou republiku v letošním roce reprezentuje 32 dětí (21 chlapců a 11 dívek). Věřím, že výkony našich mladých nadějí naváží na úspěchy, které zde dosáhli jejich předchůdci. Dnes exelující Šimon Zach 2. místo v roce 2010, Matyáš Zapletal 1. místo v témže roce. Nejúspěšnější pro naši Republiku byl pak rok 2011, kdy naši reprezentanti vybojovali jedno 1.místo (Melánie Vendebelgerová, dvě 2.místa (Klára Kuchařová, Filip Jakubík) a tři 3.místa (Melánie Chocholová, Adam Balatka,  Elizabeth Křenovská).

 

Odkazy: …  Golf EastlothianHřiště na satelitní mapě Stránky Mistrovství …  Kompletní ýsledky

foto © Michal Kučírek

.