Turnaje jako noc a den pro Lexi Thompson

01.05.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Alexis Thompson

Ani letos v Mobile nevyhrála. Skončila druhá. Ale už podruhé tady Lexi Thompson zanechala výtečný dojem. Mezi oběma ročníky Mobile Bay LPGA Classic už získala dvě turnajová vítězství. I tentokrát dokázala, že světový golf je svědkem jednoho z nejlepších startů ženské profesionální kariéry.

Od února je americké hráčce sedmnáct let a v neděli dokázala, že už stačila vyzrát. Zatímco loni na poslední devítce Crossings Course zkolabovala, tentokrát ve finálovém kole vytvořila tlak na vedoucí Stacy Lewis.

„Spatřila jsem na devítce scoreboard, ale od té doby jsem se na něj nepodívala, než jsme se dostaly na osmnáctku,“ vrátila se k průběhu nedělního kola. „Soustředila jsem se na svou hru a nestarala se o nikoho jiného,“ dodala.

Před rokem na to ještě nebyla po mentální stránce připravená. Byla ve společeném vedení, ale přinesla 78 ran a klesla na dělené 19. místo. „Nic bych nevzala zpátky, protože jsem se toho hodně naučila,“ odříkala dospělé věty teenagerka. Ale také žena z 38. místa světového žebříčku.

Jakmile se dostala do klubovny, už jí byla situace jasná. Jen ona ohrožovala vedoucí hráčku. Musela čekat, jak Lewis v posledním flightu zvládne svou roli. „Neviděla jsem celou její osmnáctku, jen poslední putt. Pak jem se vydala poblahopřát jí,“ dodala Thompson, jako obvykle a bez ohledu na umístění obklopená žadateli o autogram.

Její popularita se zrodila ještě v době, kdy sklízela amatérské úspěchy. Na prvních turnajích LPGA Tour ještě nemohla brát peníze, ale protože její rodina a tým poznali, že by mohla, přestoupila mezi profesionálky ještě v nedospělém věku. Letos má za sebou sedm startů a po prvním umístění v top 10 na kontě přes 150 tisíc dolarů.

Po loňském kolapsu v Mobile neporošla Thompson čtyřmi cuty ze šesti startů. Pak ale přišlo zářijové Navistar LPGA Classic a její první triumf. „Už vím, čeho se vyvarovat a jak to udělat, abych byla dobře připravená. Zkušenosti sbírám všude,“ zopakovala mladá hráčka.

Po svém druhém místě dostala otázku na svůj věk, ale Thompson ji odbyla s tím, že si výjimečně nepřipadá. „Na okruhu je spousta mladých hráček. V zásadě je to tak, že jsou tu jen takové hráčky, které si tu zaslouží být. Takže týden co týden musíte hrát nízká skóre a vydat ze sebe to nejlepší.“

Kamarádka Jessiky Korda loni získala dvě turnajová vítězství. To druhé v prosinci na Dubai Ladies Masters, finálovém turnaji evropské ženské série. Velké akce drzosti, nutně obsažené v jejím věku, zatím svědčí. Uvidíme v létě na dalších majorech.