ET – Turkish Airlines Open

13.11.2014 | Boris Šetina | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Brooks Koepka

European Tour – Turkish Airlines Open presented by the Ministry of Tourism and Culture, The Montgomerie Maxx Royal, Antalya, Turecko
(13. – 16. 11. 2014, časový posun: + 1 hodina)

Neděle – finálové kolo
Z pátého místa na vítěznou první pozici se v Turecku vytáhl Američan Brooks Koepka (-17). V posledním kole zahrál jeden eagle a pět birdie. Se skore -17 zvítězil o ránu před Angličanem Ianem Poulterem (-16) a o tři před Švédem Henrikem Stensonem (-14). Ten se na třetí pozici vytáhl ze 17. místa výkonem kole 64 ran.
Hrdina prvního kola Španěl Miguel Angel Jiménez skončil na dělené čtvrté pozici (-13).

Další pozice: 8. Westwood (-12), 15. Dubuisson, DeJonge, Gallacher (-9), 19. Donaldson, Hatton (-8), 25. Garcia, Blixt, Daly (-7), 36. Jaidee (-5), 39. Jamieson (-4), 60. Kaymer (+1), 70. Ramsay, Montgomerie (+4).

Konečné Top 10:

Odkazy:The Montgomerie Maxx RoyalSatelitní mapa hřištěStránky turnajeLoňské zpravodajství na Golf.cz

 

Sobota – 3. kolo
Australan Wade Ormsby zahrál eagle na poslední jamce třetího kola a dostal se do vedení Turkish Open (-12). O ránu zpět přenocuje na druhém místě Ian Poulter, Lee Westwood a Marcel Siem se skore -11. Miguel Angel Jiménez se drží na 7. místě (-9).

Další pozice: 5. Koepka (-10), 8. Daly (-8), 14. Hatton (-7), 19. Garcia, Jaidee, Blixt, Garcia,  (-5), 39. Jamieson, Donaldson (-2),46. Kaymer, Dubuisson.

Top 10 druhého kola:

 

Pátek – 2. kolo – přerušeno
Druhé kolo bylo pro nepřízeň přerušeno a bude se dohrávat v sobotu ráno.  V čele tabulky pořadí je Angličan Ian Poulter, který přerušil na 14. jamce se šesti birdie a jedním bogey a celkovým skore -13. O ránu zpět je Jihoafričan De Jonge, který má odehráno 13 jamek a celkové skore -10. O třetí místo (-9) se dělí Australan Wade Ormsby (16 jamek) a Američan Books Koepka (15 jamek). Španěl Miguel Angel Jiménez má dnes více bogey než birdie v poměru 3:2. Přerušil na 14. jamce a s celkovým skore +8 je na  5. místě průběžného pořadí.

Top 10 nedohraného 2. kola:

 

Čtvrtek – 1. kolo
Ten Jiménez. Na posledním turnaji v Šanghaji skončil Miguel Angel Jiménez div ne poslední, tady v Turecku začal naopak mistrovsky. Na hřišti Montgomery nasázel sedm berdíků, přidal jeden eagle a se skore -9 se dnes nachází na opačném konci výsledkové listiny, na jejím začátku. Vede o jeden úder před Angličanem Ianem Poulterem (-9). Ten má ve skorkartě také zapsaný jeden eagle. O třetí příčku (-7) se dělí Brendon de Jonge (také jeden eagle), Wade Ormsby  a Tyrrel Hatton, mistr České republiky na rány 2010.

Nezačali dobře Francouz Dubuisson (+5) a Belgičan Colsaerts (+8) a přenocují v poslední desítce pořadí.

Na hřišti, které sám nakreslil, hraje Skot Colin Montgomerie svůj šestistý turnaj v kariéře.

Další pozice: 6. Gallacher (-5), 15. Blixt, Kaymer (-4), 23. Daly, Jaidee, Koepka (-3), 34. Weswood, Luiten  (-2), 51. Donaldson (E), 64. Garcia (+3), 67. Montgomerie (+4), 71. Dubuisson (+5), 75. Colsaerts (+8)

Top 10 prvního kola:

 

Před turnajem
Letos bez Tigera. Loni odpálil Tiger Woods symbolický drive přes Bospor, letos se třetí turnaj Fall Series bude muset obejít bez jeho účasti. Stejně jako loni bude chybět i Rory Mcilroy. Ale i bez těchto hvězd je obsazení velmi silné. Loňské vítězství bude obhajovat Victor Dubuisson, druhé místo Jamie Donaldson a třetí Justin Rose, který se o něj loni dělil s Woodsem. Na startu budou dále Garcia, Gallacher, Westwood, Clarke, Koepka, Donald, Daly, Jiménez Poulter, Luiten, Stenson a Martin Kaymer. Ve startovním poli je také Tyrrell Hatton, Mistr České republiky 2010 z Mariánských Lázní.

Hraje se na hřišti designovaném Colinem Montgomerym. Hřiště má par 72 a délku 6.492 metrů. Parkový styl kombinuje s poměrně členitým terénem, osaměle rostoucími stromy a blízkostí moře, odkud může přijít nevyzpytatelný vítr.

Dotace turnaje je 7 milionů dolarů, zhruba 193 milionů českých korun. Loni zvítězil Francouz Victor Dubuisson.

 

Odkazy: … The Montgomerie Maxx RoyalSatelitní mapa hřištěStránky turnajeLoňské zpravodajství na Golf.cz

 

.