Tři Češi na ProGolf ve Fuldě

13.07.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

ProGolf Tour – Praforst ProGolf Tour Fulda, Golfclub Hofgut Praforst e.V., Hünfeld, Německo
(11. – 13. 7. 2014, bez časového posunu)

Neděle – dohrávka 2. kola
Tadeáš Sedláček dokončil kolo s výsledkem 73 ran (+1), zapsal tři birdie a čtyři bogey. S celkovým skóre +7 skončil o ránu za krajany Martinem Příhodou a Ladislavem Ťupou, všichni zůstali daleko za cutem even par.

Sobota – 2. kolo
Zpoždění programu se nepodařilo dohnat a základní část turnaje bude zkompletována až v neděli, kdy se uskuteční celé finálové kolo. Češi už ztratili naději na to, že by se jich týkalo. A to i Martin Příhoda, jenž o všechno, co nasbíral v pátek, přišel už na třech úvodních jamkách, jež absolvoval v sérii double bogey – bogey – bogey. Nakonec to dotáhl až na 80 ran (+8) a výkon +6 je hluboko pod čarou aktuálního cutu (+1). Ladislav Ťupa dohrál celou osmnáctku za 72 ran (E), ale šest úderů v plusu z pátku ho dál nepustí, oba krajané skončí na společném děleném místě. Tadeáš Sedláček má na kontě devět jamek ze druhého dějství, je jednu nad a na průběžných +7.

Pátek – 1. kolo
Kolo zůstalo nedohráno, všichni Češi však absolvovali kompletní program. Martin příhoda se jako jediný z tria dostal do mínusových čísel. Tři birdie a jedno bogey znamená v součtu 70 ran (-2) a pozici v top 25. Jak Ladislav Ťupa, tak Tadeáš Sedláček mají na kontě výkon 78 (+6). První z nich ztrácel postupně a často, druhý skokově, hlavně po triple bogey 8 na třinácté a triple bogey 7 na osmnácté jamce.

Zatímco nejsilnější enkláva českých hráčů zamířila na Slovensko, tři jejich krajané budou bojovat na západní frontě. Martin Příhoda, Ladislav Ťupa a Tadeáš Sedláček se pokusí zopakovat loňský úspěch Ondřeje Liesera, jenž prošel cutem. Útočil dokonce na top 10, ale nakonec obsadil dělené šestnácté místo. Hraje se na mistrovském Ostkurs s parem 72 a měřícím 6 295 metrů. Dotace činí 30 tisíc eur (823 tisíc korun).

Odkazy: … Golfclub Hofgut PraforstHřiště na satelitní mapěStránky turnajeOrder of MeritLoňské zpravodajství na golf.cz

.