Tři nejdelší období bez vítězství v historii golfu

29.03.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Woodsovo prolomil své období bez výhry na PGA Tour, které ale není zdaleka nic proti následujícím třem případům, kdy hráči prožívali takzvané opravdové sucho. Konečně, po dvou a půl letech, přesněji po 923 dnech, je Tiger Woods zpět v kruhu vítězů na PGA Tour. Po veškerém dramatickém dění okolo Tigera mimo hřiště, po zraněních na hřišti, výměnách trenérů, kedíků, domovů a bot, se můžou média opět zaměřit na jeho hru a znovuzískanou sebedůvěru, která by mu měla pomoci i příští měsíc na Masters.

Tigerova výhra také veřejnosti dovoluje dát jeho kariéře znovu perspektivu. I přes své těžké období, je na tom Woods, co se času týče, stále ještě lépe, než Jack Nicklaus, když byl na své cestě za výhrou osmnácti majorů. Po pravdě se jeho třicetiměsíční série neúspěchů zdá nepodstatnou v porovnání s ostatními rekordy bez vítězství na PGA Tour. Můžeme číct, že v tomto ohledu je na tom Tiger dokonce velmi dobře. Suchá období některých hráčů byla opravdu dlouhá. Nejdéle byl bez výhry Robert Gamez, celých patnáct let a šest měsíců.

Když se vás tedy někdo zeptá, jestli si myslíte, že se Woodsovi podaří překonat jeho dvouletou krizi a opět se stát jedničkou v golfovém světě, můžete poukázat na tyto tři případy, kdy hráčům návrat trval více, než deset let.

Pět nejdelších období mezi výhrami na PGA Tour:

14 let, 8 měsíců, 2 dny  – Ed Fiori (17. ledna 1982- 15. září 1996)

15 let, 5 měsíců, 10 dní – Butch Baird (7. května 1961- 17. října 1976)

15 let, 6 měsíců – Robert Gamez (25. března 1990- 25. září 2005)

 

Aneta Zárubová