Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Tři Češky na II. Qualify Stage LPGA – postoupila Spilková

16.10.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Klára Spilková a Šideri Váňová

Klára Spilková a Šideri Váňová

LPGA Qualifying Tournament Stage II – Venice, Florida, USA (15. – 18.10.2018, -6 hodin)

Čtvrtek – finálové kolo
Klára Spilková prošla druhou kvalifikací zcela hladce. Hrála v evidentní pohodě. Až na zaváhání v druhém kole hrála stále pod par a tři kola byla v Top 10 výsledovky. V posledním kole donesla 71 ran, jednu pod par. Skončila na 4. místě (-7) a do finálové  Q-Series postoupila s rezervou sedmi úderů.

Škoda přeškoda posledního kola Šideri Váňové. Nedokázala stlačit celkové skore. Naopak, v posledním kole hrála 74, dvě rány nad. Přebývající dva údery jí uzavřely cestu do závěrečné kvalifikace.

Karolína Vlčková do marného čtvrtého kola pro dlouhodobé bolesti zad nenastoupila.

„Ta hřiště na kvalifikaci mi sedí a dlouho jsem se těšila, že si tu po roce zase zahraju. Hrálo se mi moc dobře. Od prvního kola jsem nijak netlačila a napadala tam spousta birdie (celkem dvacet-pozn.). Finále jsem si šla zahrát hlavně pro radost,“ řekla Klára Spiková.

O první místo se dělí Velšanka Amy Boulden s Američankou Kyung Kim (-10) Rozehrávka se nehraje. Třetí místo obsadila Američanka Sarah Burnham (-9).

Mezi prvními 25 hráčkami a dělenými místy, díky kterým konečný počet postupujících do Q-Series narostl na 41 jsou Csicsi Rozsa, Laura Wearn, Katja Pogacar, Louise Stahle Nuria Itturios, Van Dam nebo Benvenuto.
Za hranicí postupu zůstaly spolu s Váňovou a Vlčkovou  např. Johansson, Leona Maguire, obě Sanz Barrio, Danielson, Nicollet, MacLaren, Nummenpaa, Avanzo, Mehmet, Escudier nebo Garcia.

Kláru Spilkovou nyní čeká to nejtěžší. Osmikolové Q-Series. Začíná ve středu 24.10 a končí v sobotu 3.11. v resortu Pinehurst v Severní Karolíně. „Teď si dám den volna, přelétáme do Severní Karolíny. Už se těším na další část kvalifikace,“ dodala Klára Spilková před klíčovými osmi finálovými koly.

Konečné pořadí LPGA Qualifying Tournament Stage II

Konečné umístění českých hráček

Cesky4


Zobrazit příspěvek na Instagramu

Done for this week ✔️#lpgaqschool #qseries

Příspěvek sdílený Klara Spilkova (@spilkovaklara),

.

Spilková, Vlčková, Váňová

Klára Spilková, Karolína Vlčková, Šideri Váňová

Středa – 3. kolo
Klára Spilková zahrála třetí den parádní výsledek 68 ran, který jí vrátil do Top 10 na 4. místo s celkovým skore -6. Hrála šest birdie a dvě bogey, čtyři pod par a jde si pro postup do závěrečného Q-series. Postoupí 25 nejlepších hráček. 

Šideri Váňová dnes došla v paru a zůstává na 33. pozici (E). Má šanci uspět, zatím je jediný úder od aktuální hranice postupu.

Obraz účasti ve finálové Q-Series se rozplynul Karolíně Vlčkové. Třetí kolo zahrála s výsledkem 76 ran a ustoupila o dalších 16 pozic na 139. místo (+11), plný tucet úderů od postupové hranice. Ze čtvrtého klola se odhlásila.

Po třech kolech vede Velšanka Amy Boulden (-11) před Korejkou Younghin Chun (-9) a japonskou amatérkou Suzukou Yamaguchi (-7).

Další pozice: 10. Rozsa (-4), 12. Wearn, Pogacar (-3), 18. L.Ras-Anderica, Stahle, Itturios (-2), 33. M.Sanz Barrio (E), 43.Van Dam, Maguire, Danielson, Nicollet (+1), 72. MacLaren (+4), 139. Garcia, Nummenpaa (+11), 172. Escudier (+16).

Leaderboard

Pozice českých hráček po 3. kole

Cesky3kb

Poslední kolo hraje Spilková z jedničky odpaliště na hřišti Bobcat. Startuje v 19:15 našeho času. Na stejném hřišti startuje z desítky Šideri Váňová v 18:53. Vlčková pro bolavá záda odstoupila.

.

Spilková, Vlčková, Váňová

Klára Spilková, Karolína Vlčková, Šideri Váňová

Úterý – 2. kolo
V druhém kole si české hráčky vybraly slabší den a klesly v pořadí.
Klára Spilková startovala v dopoledních flightech z desítky odpaliště hřiště Panther. Zahrála tři birdie, tři bogey a jedno double bogey, 74 ran, dvě nad par. Výsledek odsunul českou hráčku na 14. pozici (-2).

Šideri Váňová si vedla velmi dobře v první devítce, kterou se dvěma birdie zahrála dvě rány pod par. Druhá devítka se pokazila. Na dvanáctce přišlo triple bogey následované birdie a bogey, kolo uzavřela dalším bogey na 18. jamce. První devítku -2, druhou +4, celkem 74 ran a  propad o 18 míst na 33. pozici (E).

Nedařilo se Karolíně Vlčkové. Hrála osm bogey a jediné birdie, 79 ran, sedm nad par a ocitla se v druhé stovce pořadí na 123. místě (+7).

Do čela se postavila Korejka Youngin Chun (-7). O druhé místo se dělí další Korejka Sandy Choi s Američankou Sarah Hoffman ( obě -6). Zásluhou pěti čistých birdie přilétla z 39. místa na 4. pozici (-5)  Slovinka Katja Pogacar. Amatérská mistryně ČR z roku 2014 zahrála nejlepší číslo kola 67 ran a polepšila si o 35 příček.

Další pozice: 5. Nicollet, Boulden (-4), 14. Itturios, Rozsa, Wearn (-2), 23. Stahle (-1) 33. Danielson, L.Ras-Anderica, MacLaren (E), 46. Johansson, M.Sanz Barrio (+1), 69. Van Dam, Leona Maguire, Mehmet (+3), 82. Dlamini, Haddidou (+4), 105. P.Sanza Barrio, Avanzo (+4), 140. Garcia, Nummenpaa (+8),  153. Escudier (+9).

Laderboard

Pozice českých hráček po 2. kole

Cesky2k

Do třetí ho kola vyrazí Spilková ve středu v 18:20 našeho času z prvního odpaliště hřiště Panther. Váňová startuje v 19:26 z desítky odpaliště hřiště Panther. Vlčková začíná třetí kolo na desátém odpališti hřiště Panther v 19:26.

.

Spilková, Vlčková, Váňová

Klára Spilková, Karolína Vlčková, Šideri Váňová

Pondělí – 1. kolo
České profesionálky zahájily kvalifikační turnaj  skvěle. Úvodní kolo odehrály na hřišti Bobcat s parem 72 a délkou 5.977 metrů.
Spilková začala výkonem 68 ran se sedmi birdie, jedním bogey a jedním double bogey, čtyři údery pod parem. Výsledek ji postavil do Top 10 na 4. místo (-4).
Skvěle zahrála Šideri Váňová. Tři birdie a jediné bogey daly 70 ran, dvě pod parem. Váňová je na 15. místě (-2).
Karolína Vlčková donesla výsledek v paru, 72 ran se třemi birdie a třemi bogey. Obsadila 39. pozici (E).

Vede Američanka Sarah Hoffman s výsledkem -7 před Korejkou Sandy Choi (-6) a japonskou amatérkou Suzukou Yamaguchi (-5). První kolo hrálo na dvou hřištích 191 hráček.

Další pozice: 7. Wearn, Boulden, Chen (-3), 15. Nicollet, Stahle (-2), 28. Benvenuto, Itturios, Rozsa (-1), 39. L.Ras-Anderica, Pogacar, MacLaren, Danielson (E), 59. M.Sanz Barrio, Haddioui (+1), 83. Dlamini, Leona Maguire, Johansson, Mehmet (+2), 108. Avanzo, Van Dam (+3), 152. Nummenpaa, P.Sanz-Barrio, Garcia (+5), 173. Escudier (+7).

Leaderboard

Pozice českých hráček po 1. kole

Cesky1k

Druhé kolo Češky odehrají na hřišti Panther. Má par 72 a délku 5.818 metrů. Spilková startuje ve 14:00 našeho času, Váňová v 19:15 a Vlčková v 19:26.

.

Spilková, Vlčková, Váňová

Spilková, Vlčková, Váňová

Úvod
České profesionálky Klára Spilková, Karolína Vlčková a Šideri Váňová se ve floridském Venice účastní II. fáze kvalifikace na LPGA 2019. Spilková a Vlčková do druhé fáze vstupují přímo, Váňová postoupila z úspěšné 1. kvalifikace  v srpnu.
Z dalších nám známých hráček budou o 15-25 karet do  finálové fáze Q-Series bojovat Boulden, Dlamini, Garcia, Haddioui, Itturrios, MacLaren, Leona Maguire, Nicollet, Pogacar, Rozsa, sestry Barrio, Stahle, Van Dam.

Hrají se čtyři kola bez cutu na hřišti Bobcat a Panther Course Plantation Golf and Country Clubu. Hřiště Bobcat má par 72 a délku 5.977 metrů. Hřiště Panther má par 72 a délku 5.818 metrů.

Loni jsme nebyli daleko od historického úspěchu, aby se první Češky objevily v LPGA.  Spilková a Vlčková se prodraly až do závěrečné III. stage, kde však Spilková neprošla cutem a Vlčková po nešťastném závěru skončila na 60., nepostupovém místě.

Závěrečná III. fáze bude od letoška nahrazena obtíženější Q-series, osmikolovým turnajem bez cutu, hraným 22. října až 3. listopadu na dvou hřištích Pinehurst Resortu, s titulárními sponzory a trojnásobně vyššími odměnami 150.000 dolarů. Hráčky odehrají čtyři kola na jednom hřišti a skore se přenesou do dalších čtyř kol, pořádaných na druhém hřišti.

Startovní pole Q-series bude mít 108 hráček. Budou zde hráčky z 101. – 150. místa LPGA, hráčky z 11. – 30. místa Symetra Tour, 5 hráček žebříčku Golfweek/Sagarin College a 10 hráček z Top 75 Rolex Rankings. Zbytek bude patřit hráčkám z II. Fáze kvalifikace. Z Q-Series bude vydáno zhruba 45 karet se statutem podle umístění po osmi kolech.

Odkazy:    Plantation GCC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky kvalifikace

.