ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Mrůzek v Maroku v top 15

11.04.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
ProGolf Tour – Open Madaef, Pullman EL Jadida Royal Golf & Spa, Al Džadída, Maroko
(9. – 11. dubna 2013, časový posun: -1 hodina)

Filip Mrůzek

Čtvrtek – finálové kolo
Filip Mrůzek útočil na umístění v první desítce, ale nakonec z ní vypadl. Přesto je jeho dělené patnácté místo velice dobrým vstupem do sezony. Český golfista dosáhl na závěr výsledku 76 ran (+4) a s konečným skóre +8 zaostal jen pět úderů za konečnou čtvrtou pozicí. Tři hráči se od ostatních odpoutali a skončili pod úrovní paru. Jsou to vítězný Nizozemec Richard Kind (-7), druhý Bernd Ritthammer (-5) z Německa, lídr finančního žebříčku, a třetí další nizozemský hráč Daan Huizing (-4).
Mrůzek se po dvou bogey na jedničce a dvojce srovnal a sérii parů korunoval na pětiparové jedenáctce, kde po birdie vystoupal až na průběžné šesté místo. Černá série mezi jamkami 14 – 16 shodila jeho jméno v leaderboardu níž (bogey – double bogey – bogey). Do první patnáctky pronikl definitivně na závěrečné jamce, kde zapsal druhé birdie dne.

Středa – 2. kolo
První generálka na přechod k Challenge Tour Markovi Novému ani Ondřeji Lieserovi nevyšla, protože jeden jak druhý nedokázal napodobit Filipa Mrůzka. On jediný z české trojice prošel cutem do finálového kola, a to dokonce v top 10. Na solidní dělené deváté místo postoupil zopakováním svého úvodního výsledku 74 ran (+2). S bilancí +4 ztrácí pouze tři rány na třetí pozici. Výš už pomýšlet může jen sotva. Počet hráčů pod parem se ztenčil na dva, vede Nizozemec Richard Kind s průběžným skóre -4 o dva údery před Berndem Ritthammerem z Německa.
Mrůzek přidal jedno bogey, ale i jedno birdie, tentokrát činí jejich poměr v hráčově skórkartě čtyři ku dvěma. Po dvanácti jamkách byl dokonce na bilanci -1, vzápětí však v krátkém sledu přidal tři rány (jamky 13, 14 a 16).
Nový, jenž začal na desátém odpališti, se držel ještě do poloviny středečního kola. Vypadalo to dokonce také na umístění v první desítce. Pak ale přišel kolaps. Mezi jamkami 1 a 9 nasbíral deset ran navíc, jen dvakrát uhrál par, zato třikrát double bogey. Jeho denní výsledek je 83 (+11) a celkový +14, tedy tři rány za hranicí cutu. Lieserův konečný výsledek po dvou kolech je ještě o jeden úder horší. Hrál také 83 se dvěma double bogey na pětiparových jamkách 8 a 18.

Úterý – 1. kolo
Nejlépe z českých golfistů začal Filip Mrůzek. Čerstvý na začátku sezony zahrál v těžkých podmínkách 74 ran (+2)  a zaujal dělenou 14. pozici. Marek Nový je s výsledkem o ránu horším na děleném 22. místě a Ondřej Lieser je tak na rozhraní možného cutu, neboť přidal ještě jeden úder navíc. V úvodním dějství šli pod par pouze čtyři účastníci, vede lídr finančního žebříčku Bernd Ritthammer z Německa se skóre 70 (-2).
Mrůzek, jenž začal z desátého odpaliště, přidával do skórkarty zprvu jen pary a bogey, ta byla nakonec tři a všechna na čtyřparových jamkách. Nakonec se mu přece podařilo jedno birdie, a to na pětiparové osmičce. Nového zápis je divočejší, obsahuje tři birdie a šest bogey. Lieser se musel vyškrábat z hrozivého začátku. Po pěti jamkách byl už na plus šesti, mimo jiné vinou dvou po sobě jdoucích double bogey (jamky 13 a 14). Definitivně se zpět do hry dostal sérií tři birdie v závěru kola (7, 8 a 9).
Marek Nový i Ondřej Lieser zvolili marockou část okruhu pro své rozehrání před nástupem jarní části Challenge Tour. Spolu s nimi bude v Al Džadídě startovat jejich krajan Filip Mrůzek, jenž se dosud na turnajích neukazoval. Naopak Lukáš Tintěra i Stanislav Matuš, kteří už si připsali popřední umístění, tuto štaci vynechávají. Obhájce titulu Timothy Andrea O’Neal z USA nestartuje, zato jsou tu všichni od prvního do čtvrtého místa průběžného Order of Merit. Spolu s ostatními se o podíly z dotace 30 tisíc eur utkají na parkovém hřišti s parem 72 o délce 6226 metrů.
.
Počet přečtení: 2 190
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017