Tři Češi podruhé v Maroku

16.04.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

EPD Tour – Open Lixus, Port Lixus & Golf Resort, Larache, Maroko
(14. – 16. 4. 2014, časový posun: -1 hodina)

Středa – finálové kolo
Turnaj skončil úspěchem Filipa Mrůzka, jenž se po kole 68 ran (-4) posunul na konečných -2 a na dělené osmé místo ve výsledkové listině. O tři údery horší celkové skóre zařadilo Stanislava Matuše na dělenou dvanáctou pozici. Druhý Čech hrál na závěr 76 (+4). Vyhrál Němec Max Kramer, jehož -12 ran bylo pro konkurenci nedostižných, druhý v pořadí David Antonelli za ním zaostal o čtyři rány.
Matuš oproti předchozím dvěma dnům kazil, vedle jednoho birdie a plejády bogey zapsal i triple bogey na čtyřparové čtrnáctce. Na jeho kontě přibude 590 eur. Zato Mrůzek se činil a  proti jednomu bogey postavil čtyři birdie. Znamená to zisk 866,67 eura.

Úterý – 2. kolo
Stanislav Matuš se zlepšil a drží páté místo. Po výkonu 70 ran (-2) je ve hře o vysokou prémii, neboť na dělenou druhou pozici ztrácí jen jeden úder. Vedoucí David Antonelli z Francie má náskok čtyř ran. Cutem prošel i Filip Mrůzek, jen Marek Nový druhé kolo pokazil s končí.
V Matušově skórkartě se skví eagle z pětiparu číslo 8, pak už obsahuje jen jedno birdie a jedno bogey. Mrůzek se po taktéž výtečném výkonu 71 (-1) posunul s průběžným skóre +2 na dělené 21. místo, jen Nový po výsledku 79 ran a bilancí +10 na cut nemohl pomýšlet. Zahrál jedno birdie, ale pět bogey a navrch triple bogey na čtyřparové šesté jamce.

Pondělí – 1. kolo
V dopoledním programu se zaskvěl Stanislav Matuš výkonem 71 ran (-1), sestaveným ze tří birdie a dvou bogey. Má tím namířeno do průběžného top 10, nebo těsně za něj. Jeho dva krajané už tak úspěšní nebyli a hráli 75 ran (+3). Filip Mrůzek vytvořil sérii tří birdie na jamkách 15 až 17, další k nim ale nepřidal a zapsal i double bogey na čtyřparové šestce. Marek Nový má poměr birdie – bogey 2:5.
Vedení se ujali  Francouz David Antonelli a Němec Max Kramer skvělým výsledkem 67 ran (-5).

Stejné české obsazení jako před týdnem, tedy trojice Stanislav Matuš, Filip Mrůzek, Marek Nový. A u všech pokus překonat umístění z Open Madaef. Před rokem tady z nich hrál jen Mrůzek a skončil třiatřicátý. Na hřišti klasického střihu poblíž města Larache na západním pobřeží Maroka (par 72/6 388 metrů) nebude obhájce titulu Christopher Mivis z Belgie, zato jde do hry Nizozemec Floris de Haas, který v minulém týdnu útočil na titul, ale ve finále klesl mimo top 10. Půjde klasicky o podíly z dotace 30 000 eur.

Odkazy: … Port Lixus & Golf ResortHřiště na satelitní mapěLoňské zpravodajství na golf.czOrder of Merit

.