Dva Češi na finále ProGolf Tour

27.09.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Mrůzek, Nový, Matuš

Pro Golf Tour – Deutsche Bank Polish Masters pro Golf Tour Championship, Sobienie Krolewskie Golf & Country Club, Góra Kawaria, Polsko
(25. – 27. 9. 2014, bez časového posunu)

Sobota – finálové kolo
Závěr ani jednomu z české dvojice nevyšel. Filip Mrůzek hrál 76 ran (+5), skóre po kombinaci několika bogey a double bogey aspoň trochu vylepšil dvěma birdie na závěrečných dvou jamkách, celkovým výkonem +3 obsadil dělené sedmnácté místo. Marek Nový naopak zapsal jediné birdie na trojce, pak už jen ztrácel na 79 (+8). Za bilanci +9 mu patří dělená devětadvacátá příčka.

Zvítězil Floris de Vries z Nizozemska s konečným součtem -4 rány. Posunul se na konečnou osmou pozici letošního Order of Merit. Pět německých golfistů uhájilo horních pět postupových míst na Challenge Tour v pořadí Marcel Schneider, Sebastian Heisele, Sean Einhaus, Max Kramer, Alexander Knappe.

Nejlepší z českých hráčů je Mrůzek, jenž na jedenatřicáté místo finančního žebříčku potřeboval 6 071,47 eura, získaných z pouhých šesti startů. Další jeho krajané jsou na tom následovně: 37. Nový 5 661,94 (13 startů), 78. Matuš 2 006,46 (5), 85. Tintěra 1 618,42 (5).

Pátek – 2. kolo
Jako jediný z horního patra leaderboardu zahrál Filip Mrůzek nad parem, i po výkonu 72 (+1) se však udržel v top 10. Marek Nový se naopak zlepšil na 69 (-2) a dotáhl se na dohled první desítky. Ve vedení je trojice se skóre -6: Floris de Haas z Nizozemska, Němec Stephan Gross a Francouz Kenny Le Sager.

Mrůzek zapsal na první devítce tři birdie, avšak mezi ně zasadil double bogey. Na druhé se to v jeho podání otočilo: tři prostá bogey a jedno birdie. S průběžným skóre -2 se dělí o sedmé místo. Nový začal birdie na jedničce, na jamce č. 8 přidal dokonce eagle, tyto dvě rány ale zase ztratil najednou na desítce. Tři jamky před koncem naposledy zaskóroval a s bilancí +1 se dělí o čtrnáctou pozici.

Čtvrtek – 1. kolo
Filip Mrůzek potvrdil formu, jakou na turnaje satelitního okruhu vozí, a zahájil jeho letošní finále výkonem 68 ran (-3). Zaujal jím dělené druhé místo společně s Němcem Stephanem Grossem, jeden úder za vedoucím Kennym Le Sagerem z Francie. Marek Nový hrál 74 (+3) a zaujal dělenou třiadvacátou pozici.

Novému uškodilo hlavně double bogey ze tříparové čtyřky, jinak má poměr birdie a bogey 4:5. Také v Mrůzkově skórkartě je double bogey, a to u pětiparu číslo 15. Jinak ale lepšímu z české dvojice (dva zbyli po odhlášení Stanislava Matuše) utekla rána už jen jednou, naopak na šesti jamkách skóroval.

Před turnajem
Z původního tria českých hráčů zbylo jen duo ve složení Filip Mrůzek, Marek Nový. Původně přihlášený Stanislav Matuš na hřiště rozkládající se jihovýchodně od Varšavy, na dohled břehům řeky Visly, neodcestoval. Zbyla tedy podstatně menší účast na finále nejrozšířenějšího evropského satelitního okruhu než loni, kdy se konalo rovněž v Polsku, ale na jiném hřišti a startovalo sedm Čechů. Mrůzek obsadil dělenou sedmou příčku.

Kapacita startovního pole je omezena na 70 míst, finálové kolo si po cutu zahraje 40 mužů plus dělená skóre. Německé pětici Marcel Schneider, Sebastian Heisele, Sean Einhaus, Max Kramer, Alexander Knappe půjde o uhájení postupových pozic na Challenge Tour 2015. Hřiště má par 71 a měří 6 226 metrů. Dotace činí 40 tisíc eur (1,1 milionu korun).

Odkazy: … Sobienie Krolewskie G&CCSatelitní mapa hřištěStránky turnajeOrder of MeritLoňské zpravodajství na golf.cz

.