Challenge Tour – Montecchia Golf Open

05.05.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Challenge Tour – Montecchia Golf Open presented by Polaroid, Golf Club della Montecchia, Padova, Itálie
(2. – 5. května 2013, bez časového posunu)

Neděle – finálové kolo
Turnaj, v němž čeští golfisté neprošli cutem a všichni skončili s plusovým skóre, vyhrál Američan Brooks Koepka s konečným skóre -23. Konkurenci naprosto přehrál, druhý v pořadí Augustin Domingo ze Španělska skončil s výsledkem -16 a třetí Ital Andrea Rota má -13.

Sobota – dohrávka 2. kola a 3. kolo
Ani jednomu ze tří českých golfistů se nepodařilo projít cutem. Nejdéle se na dohled držel Martin Příhoda, nakonec ale i on klesl zpět do druhé stovky konečného pořadí. Hranice cutu se vyšplhala až na hodnotu -3 a ta byla tentokrát i mimo možnosti Marka Nového a Petra Gála. V čele zůstal Angličan Jamie Moul (-10), ale poté, co první víkendový den startem třetího kola na obou devítkách pokročil, vystřídal jej Američan Brooks Koepka. Zahrál sedm birdie a eagle na pětiparu 12, což dalo 62 ran (-9), a se skóre -18 má náskok pěti úderů na nejbližší konkurenty.
Příhoda začínal z desátého odpaliště a na jamkách 13, 15 a 16 zapsal birdie. Tím ale jeho skórovací forma skončila. dvě bogey, mězi něž vložil i double bogey na čtyřparové jedničce, znamenala podruhé za sebou osmnáctku v 72 ranách. S konečným skóre +2 obsadil český profesionál dělené 111. místo. Jeho krajan Nový ukázal dobré momenty, také on předvedl tři birdie, ale to první vklínil mezi dva velké nezdary. Už quadruple bogey 7 na sedmé jamce znamenalo, že cut je ztracen, na pětiparové devítce přišlo ještě double bogey. Konečný denní výsledek 76 ran (+5) a celkové skóre +7 se odrazily v pádu na dělenou 138. příčku. Gál je se skóre +16 předposlední, i on si alespoň také nakonec zapsal dvě birdie.

Pátek – dohrávka 1. kola a nedohrané 2. kolo
Další bouřka si vynutila i ve druhém hracím dnu přerušení hry a zpoždění je už větší. Češi sotva své druhé kolo rozehráli. Pořadatelé naplánovali pokračování na sobotu 7:30.
Skvěle si počínal Martin Příhoda, jenž je po devíti pátečních jamkách dvě rány v mínusu a drží se s průběžnou bilancí -1 těsně pod hranicí cutu, který může ještě klesnout, takže český golfista má naději na účast ve víkendovém programu. Marek Nový má za sebou tři jamky v paru, takže je před ním nadále úkol hrát dostatek birdie, aby se z hodnoty +2 posunul směrem k paru a tím pádem i nahoru výsledkovou listinou. Petr Gál hraje o čest a v šesti absolvovaných jamkách nabral další dvě rány navíc na momentálních +12. Když jich nebude dalších šest, odpoutá se ode dna leaderboardu.
V soupeření o první pozici převzal iniciativu Angličan Jamie Moul, jenž má za sebou kompletní (předpokládanou) polovinu turnaje a se skóre -10 drží náskok jedné rány před čtveřicí konkurentů.

Čtvrtek – 1. kolo přerušeno
Všichni tři čeští golfisté zamířili svými výsledky do druhé stovky průběžného pořadí, Petr Gál dokonce až na samotný konec výsledkové listiny. Martin Příhoda ani Marek Nový nemají k předpokládanému cutu až tak daleko, ale zaútočit na něj znamená zahrát v pátek dobré kolo výrazně pod par.
Tentokrát to bylo těsně nad ním. Příhoda přinesl výsledek 72 ran (+1), po šestnácti jamkých byl na úrovni even par, pak přišel výkyv na jednu i druhou stranu. Na tříparové sedmnáctce totiž zapsal double bogey, ale závěrečný pětipar zvládl za birdie. Nový má o ránu horší skóre 73 (+2) a také v jeho zápisu je double bogey. Naneštěstí přišlo na osmé čtyřparové jamce, kterou hrál český profesionál jako svou předposlední. Tím se propadl leaderboardem o více než třicet míst. V Gálově skórkartě je pět bogey a po jednom double bogey a triple bogey, dohromady 81 (+10) a 156. pozice v průběžném pořadí.
Kolo zůstalo nedohráno, v odpoledním programu pořadatelé hru přerušili pro bouřku. Nejlepší výsledek z těch, kteří tak jako Češi absolvovali kompletní program, je Francouz Charles-Edouard Russo se skóre 64 (-7).

Nakonec to Markovi Novému vyšlo, odhlášek bylo dost a on se na rozdíl od minulého týdne dočkal pozvánky na poslední chvíli. Do startovního pole proklouzl jako předposlední, takže české zastoupení bude velice silné. Sponzorské pozvánky totiž získali Martin Příhoda a Petr Gál.

Areál nacházející se padesát kilometrů západně od Benátek má hřiště dlouhé 6 297 metrů a jeho par byl pro potřeby turnaje snížen na 71. První jamku, kterou rekreační golfisté hrají jako pětiparovou, znormovali profesionálům jako čtyřparovou. Hráče čeká spousta vody, a to jak v podobě překážek na hřišti, tak pravděpodobně shůry. Předpověď počasí pro turnaj, který promotérsky zajišťuje Italská golfová federace, není zrovna příznivá. Dotace činí 160 tisíc eur (4,112 milionu korun).

Odkazy: … Golf Club della MontecchiaHřiště na satelitní mapěFinanční žebříček

 

.