Tři Češi na Challenge Tour

21.07.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Challenge Tour – Mugello Tuscany Open, UNA Poggio dei Medici GC, Scarperia, Florencie, Itálie
(18. – 21. července 2013, bez časového posunu)

 

Ondřej Lieser

Neděle – finálové kolo
Více než dvouhodinové zpoždění a rozložení startovního pole do dvou částí vedlo k tomu, že Ondřej Lieser dokončil turnaj jako jeden z posledních až vpodvečer. A skončil předposlední, získal 392 eur a podruhé v sezoně skončil na penězích (poprvé doma na Kunětické Hoře). Neměl tolik šancí posunout se o moc výš, ale přece jen útočil na lepší výsledek než je even par 71. Český golfista totiž zahrál tři bogey na svých závěrečných čtyřech jamkách (originálně na hřišti šestka, osmička a devítka), což jej značně zbrzdilo. Celkový výsledek +7 stačí na dělenou 68. pozici, hůř hrál je jeden z domácích Italů.
A lokálního hráče má turnaj také za vítěze. Marco Crespi zahrál na závěr 65 ran (-6), a přestože Portugalec José Filipe Lima byl ještě o jeden úder lepší, dělí se o konečnou druhou pozici s NoremKnutem Borsheimem. Za Crespim, jenž to dotáhl na -17, zaostali o jednu ránu.

Sobota – 3. kolo
Tentokrát si jediný český zástupce ve finálovém programu Ondřej Lieser vybral špatný den a propadl se na poslední 70. místo, o něž se dělí s domácím Niccolem Quintarellim. Na vině je zejména čtyřbogey 8 na jamce číslo 5. To po birdie na trojce nováčka na okruhu rozhodilo, takže na následujících osmi jamkách zapsal pět ran navíc. Skóre 79 ran (+8) je nejhorším sobotním ze všech účastníků.
O vedení se dělí se shodným výsledkem -15 Jihokorejec Jin Jeong a Knut Borsheim z Norska, na další v pořadí mají náskok tří ran.

Pátek – 2. kolo
Dlouho se Ondřej Lieser držel pod parem i ve druhém kole, avšak na jamce číslo 4, kterou hrál jako čtvrtou od konce, zapsal double bogey a s následnými třemi pary klesl na konečných 72 ran (+1). S jednou ranou pod parem, což je jeho průběžné skóre, klesl na dělené 43. místo, což stačí na účast ve víkendové turnajové části. Úroveň cutu se ustálila na hodnotě even par. Marek Nový i Petr Gál se sice zlepšili, ale turnaj pro ně končí. Kdyby bývali dokázali dát dohromady dvě taková kola jako to druhé (Nový 72 a Gál dokonce 67), bývali by mohli Liesera doprovodit.
V čele je Knut Borsheim z Norska výkonem -15 o tři rány před Florisem de Vriesem z Nizozemska, jenž loni hrával stejně jako Češi EPD Tour.

Čtvrtek – 1. kolo
Než se začalo blýskat na obloze, takže hra byla ukončena a kolo bude pokračovat až v pátek, blýskl se mimo jiné Ondřej Lieser. Český golfista zahrál čtyři birdie a dvě bogey, výsledek 69 ran (-2) jej řadí do průbžného top 25 neúplného leaderboardu. Naopak se vůbec nedařilo zbylých dvěma Čechům. Marek Nový zapsal 78 (+7), tedy výsledek zatáížený mimo jiné jedním double bogey a jedním triple bogey. Petr Gál nasbíral jedenáct ran do plusu už na první devítce a nakonec z toho bylo 84 (+13) a předposlední 154. místo, Nový je pouze o šest příček výš.

K Markovi Novému, jenž startuje skrze svou kategorii se tentokrát dostalo i na Ondřeje Liesera, jenž má limitované právo na několik turnajů. Přijede povzbuzen velice solidním umístěním na ProGolf Tour v minulém týdnu ve Fuldě, zatímco jeho krajan bude chtít po dalším nezdařeném cutu ve Švýcarsku navázat na první pozici „na penězích“ z Korutan. Na trojici doplňuje Čech Petr Gál díky sponzorské pozvánce. Konkurence je solidní, mimo jiné s pěti letošními vítězi a pěti loňskými majiteli plné karty na European Tour. Hraje se o 160 000 eur (asi 4,15 milionu korun) na hřišti s parem 71 a vyměřeném na 6 507 metrů. Hrávalo se tu Italian Ladies Open a resortu vévodí klubovna ze 16. století.

Odkazy: … Poggio dei Medici GCHřiště na satelitní mapě …  Stránky turnaje