Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Tři Češi na Challenge v Belgii

24.05.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Challenge Tour – Telenet Trophy, Royal Waterloo GC, Lasne, Belgie
(23. – 26. května, bez časového posunu)

Pátek – 2. kolo
Postup cutem do finálové části turnaje zůstal českým barvám opět nedostupný. Bylo k němu zapotřebí dostat se na úroveň jedné rány pod parem a mínusové číslo v součtu dvou kol ani jeden z trojice nezahrál. Přesto byl Petr Gál poměrně blízko a výkon 69 ran (-2) pro něj může být povzbuzením. Díky němu se dostal na even par po šestatřiceti jamkách, tedy těsně pod postupovou hranici. Po první devítce, kde zapsal tři birdie a tři bogey, to ještě nevypadalo nejlíp, pak už ale Gál nezaváhal a skóre stlačil dolů nejprve na tříparu 13 a nakonec i na pětiparové osmnáctce, to už ale bylo pozdě. Výsledkem je dělené 65. místo.
Marek Nový, jenž šel v témže flightu, vydržel do desáté jamky. Tam zahrál druhé birdie kola a byl v denním mínusu. Ale to se brzy změnilo. Přišla už jen čtyři bogey, výsledek 74 (+3), tedy zhoršení o dva údery proti čtvrtku. O 117. pozici se podělil s Martinem Příhodou, jenž také zakončil turnaj s bilancí +4. V pátek zapsal 72 (+1), když sice nejprve předvedl start birdie – birdie a do desáté jamky se v jeho skórkartě nic nezměnilo, pak ale přišla tři bogey v rozmezí čtyř jamek (11 – 14) a bylo po postupových nadějích.
V čele průběžného pořadí jsou Angličan Robert Dinwiddie, jenž se dokáže propracovat i na turnaje European Tour, a Fin Roope Kakko. Oba mají průběžné skóre -9.

Dohrávka 1. kola
Po kompletaci výsledků po prvních osmnácti jamkách bylo pořadí Čechů následující: 80. Nový (+1), 99. Gál (+2), 116. Příhoda (+3).

Čtvrtek – 1. kolo nedohráno
Začátek turnaje poznamenalo počasí s vytrvalým deštěm. Program se zpozdil o pět a půl hodiny a spousta hráčů se nedostala k prvnímu odpalu. Všichni tři Češi vyrazili na hřiště záhy a výsledkově se seřadili v intervalu jedné rány. Nejlépe si počínal Marek Nový. Zahrál pět birdie a šest bogey, dal dohromady výsledek 72 (+1) a zařadil se zhruba doprostřed neúplné výsledkové listiny. Petr Gál má ve skórkartě tři bogey a jedno birdie, což znamená výsledek 73 (+2). A konečné zápis 74 (+3) patří k Martinu Příhodovi, jenž se nejvíc zadrhl na pětiparové trojce, kde mu uteklo double bogey. Z druhé stovky leaderboardu to mají ale k předpokládanému cutu přece jen dál.
Nejlepší úvodní výsledek 64 ran (-7) předvedl Angličan Luke Goddard a  vede o jeden úder před Roopem Kakkem z Finska.

Opět tři Češi se pokusí konečně prorazit a dostat se přes cut do finálového programu. Trio ve složení, Marek Nový, Martin Příhoda, Petr Gál startuje na divokou kartu a vedle snahy o první výraznější sportovní úspěch může každého z nich motivovat dotace 160 000 eur (asi 4,180 milionu korun), takže i nejhorší po nedělním účtování inkasuje v přepočtu přes 10 tisíc eur. Nový navíc může hrát s větším klidem, protože jeho status mu už zajistil i start v nadcházejícím týdnu na Fred Olsen Challenge de Espaňa. Turnaj se koná na tradicionalistickém hřišti s vysokým množstvím malých bunkerů. Jeho par je 71 a délka 6 371 metrů.

Odkazy: … Royal Waterloo GCSatelitní mapa hřištěStránky turnajeOrder of Merit