Travelers Championship

23.06.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Kevin Streelman

PGA Tour – Travelers Championship, TPC River Highlands, Cromwell, Connecticut, USA

(19. – 22. 6. 2014, časový posun: -7 hodin)

Neděle – finálové kolo
Na finiš, jaký předvedl Kevin Streelman, neměl nikdo. Druhý výsledek 64 ran (-6) za sebou vynesl Američanovi druhý titul na PGA Tour po loňském Tampa Bay Championship. Dosáhl ho s konečným skóre -15, jímž o jeden úder předčil Španěla Sergia Garcíu a K.J. Choie z Jižní Koreje, kteří se podělili o druhé místo. Po Brendanu Steeleovi a Scottu Langleymu ani třetí dílčí lídr Ryan Moore neudržel pozici a po výkonu nad hranicí paru přenechal pocty jinému. Dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že by jím měl být Streelman, avšak ojedinělá série sedmi birdie na závěrečných sedmi jamkách je rekord, na jaký nedokázal odpovědět žádný z konkurentů.

García i Choi měli na osmnáctce šanci alespoň na play-off, potřebné birdie nezahrál ani jeden. Byl to Streelman, kdo se povzbuzen předchozími šesti úspěchy nelekl navrtání za velkým bunkerem a druhou ranou si přihrál dva a půl metru od jamky a vítězný putt proměnil. „Je to asi má nejoblíbenější devítka na celé tour,“ vyjádřil náklonnost ke hřišti, nebo spíš jeho části. „Ale něco takového si nemůžete naplánovat,“ dodal. Streelman vymazal ze statistiky letitý výkon Mikea Souchaka, jenž na St. Paul Open v roce 1956 zvítězil po šňůře šesti závěrečných birdie. Je tu ale ještě jedna skvělá série, dokonce delší. „Dal jsem deset jednoputtů za sebou, to se mi nikdy předtím nepovedlo,“ připomněl pětatřicetiletý rodák z Winfieldu v Illinois žijící v arizonském Scottsdale. Šek na 1,12 milionu dolarů převzal ve chvíli, kdy to nejméně čekal. Při čtyřech předchozích startech neprošel cutem. Více času věnoval v poslední době manželce a půlroční dceři Sophii.

Další pořadí: 11. Snedeker, Langley, Cabrera (-10), 18. Day (-9), 31. Singh, Bradley, Watson, Kuchar, D. Johnson (-6), 51. DeLaet (-3), 57. Daly (-2), 73. Stadler (+3).

Konečné Top 10:

 

Sobota – 3. kolo
Čtvrteční lídr Brendan Steele je mimo první desítku, páteční Scott Langley hrál číslo začínající sedmičkou, a tak se opět mění jméno na první pozici. Tu zaujal Ryan Moore, jenž na turnaji čtyřikrát skončil mezi první patnáctkou, z toho byl dvakrát druhý. Po výkonu 66 ran (-5), jímž se dostal na celkových -13. Finálový flight vytvoří s Australanem Aaronem Baddeleyem, jenž byl ještě o úder lepší a má nejtěsnější ztrátu. O dvě rány zpět za vedoucím mužem se o třetí pozici dělí kvarteto, kam patří Langley, ale i Španěl Sergio García. Výsledek kola 65 (-6) patří Američanovi Kevinu Streelmanovi, jenž se vyšvihl o dvaatřicet příček na dělenou sedmou.

Moore to vzal prostě. Po pěti parech zahrál na šestce eagle. Přestože drajvoval do roughu, využil nejkratší cesty k jamce a ignoroval dogleg. Dvanáctimetrovým puttem z foregreenu dílo završil. Na druhé devítce přidal dvě birdie, to první chip-inem z pěti metrů na jedenáctce, druhé na sedmnáctce s výrazným přispěním druhé rány wedgí přes vodu. „Tenhle typ trávy mi vyhovuje. Čipování a patování je pro mě na tomto hřišti pohodlné, cítím se příjemně,“ dodal Moore.

Další pořadí: 14. Steele, English (-8), 20. Cabrera, D. Johnson (-7), 28. Kuchar (-5), 34. Singh, Bradley, Snedeker (-4), 55. Daly (-2), 67. DeLaet (-1), 74. Stadler (+1).

Top 10 třetího kola:

 

Pátek – 2. kolo
Kdo chce myslet na popředí výsledkové listiny, už v polovině turnaje musí jít po dvouciferném skóre pod par. To se povedlo čtyřem hráčům a nejúspěšnějším z nich je Scott Langley. Po úvodních 64 ranách hrál tentokrát 65 (-6) a je jako jediný na skóre -11. O úder zpět za  ním se o druhé místo dělí jeho američtí krajané Michael Putnam a Harris Englich s Jihokorejcem K.J. Choi. Putnam je autorem výkonu dne 63 (-7), sestaveném z osmi birdie a jednoho bogey. O jednu ránu zlstal za čtvrtečním rekordem Brendana Steelea, jenž z vedoucí pozice klesl na dělenou pátou.

Navzdory double bogey a bogey se pětadvacetiletý Langley dopracoval opět k výtečnému číslu. „Po oba dva dny jsem si vytvářel spoustu šancí na birdie. A když to tam spadne několikrát za sebou, nabije vás to,“ komentoval dosavadní průběh turnaje hráč, jenž hraje PGA Tour druhým rokem a zatím je bez výhry.

Další pořadí: 13. Snedeker, García (-6), 20. Bradley (-5), 52. Daly, Cabrera (-2), 69. Watson, Day, Stadler (-1).
Cutem neprošli mj.:
Reed, Olesen, Z. Johnson, Compton, Išikawa.

Top 10 druhého kola:

Video – přehled druhého kola:

Video – nejlepší údery na 15. a 16. jamce

 

Čtvrtek – 1. kolo
Zcela bezchybný výkon podal na úvod Brendan Steele, jehož start v podobě eaglu na čtyřparové jedničce znamenal pouze odraz. Američan postupně přidal šest birdie a výkon 62 ran (-8) znamená vedení o ránu před krajany Budem Cauleyem a Ryanem Moorem. Také oni zahráli eagle, Cauley na čtyřparové patnáctce a Moore na pětiparové šestce. V top 10 se z favoritů drží domácí Brandt Snedeker a Španěl Sergio García, oba tři rány za lídrem.

Stele překvapil sám sebe, protože uprostřed kvalifikace na US Open přešel od dlouhého putteru ke klasickému. „Zahrál jsem v prvním kole 74 a neměl jsem co ztratit,“ vysvětlil. Do hlavní soutěže druhého sezonního majoru se nedostal, místo toho trénoval na greenu polozapomenuté činnosti s novou holí. „Byla to správná chvíle,“ dodal. Na mínus osm se na testovacím turnaji dostal už po třinácté jamce, kde zůstal metr od druhého eaglu. „Začal jsem přemýšlet, jestli zahraju 59, nebo 65, měl jsem to zasunuté v hlavě a pak je situace těžší,“ připustil a už se nezlepšil, dotáhl jen výkon ke svému nejlepšímu letošnímu dennímu výkonu.

Další pořadí: 16. Bradley, Kuchar, D. Johnson, English (-4), 28. Watson (-3), 40. Singh (-2), 76. Day, Reed, Daly (E), 102. Z. Johnson (+1), 120. Stadler (+2), … Oosthuizen odstoupil.

Top 10 prvního kola:

Video – přehled prvního kola:

 

Před turnajem
Sergio García, Dustin Johnson, Zach Johnson, Matt Kuchar, Bubba Watson, to jsou největší kalibry startovního pole. Španěla a čtyři Američany doplní hráči, s nimiž se musí počítat vždy, jako například další domácí veličiny Patrick Reed, Brandt Snedeker, Jason Dufner, vždy nebezpečný Jihoafričan Louis Oosthuizen a Australan Jason Day. Plus tradiční atrakce John Daly. Nechybí překvapivý loňský vítěz Ken Duke, o němž pak nebylo moc slyšet. Na obou letošních majorech neprošel cutem.

Hráči se do Cromwellu tradičně těší na vděčné a znalé publikum. Na zdejší TPC jsou patřičně hrdí. Hřiště nabízí jen dva pětipary, každý na jedné devítce. Zato žádný ze tříparů není oddechový a charakteristická stoupající fairway na finálové osmnáctce uzavírá tento par 70 o délce 6 258 metrů. Letos se bude hrát o podíly z dotace 6,2 milionu dolarů (necelých 125,5 milionu korun).

Odkazy: … TPC River HighlandsHřiště na satelitní mapěStránky turnaje …  Loňské zpravodajství na golf.czFedEx Cup

.