Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Trápení LPGA Tour

23.04.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LPGARozhodnutí odejít z golfu, které minulý týden oznámila nejlepší světová hráčka Lorena Ochoa, bylo zatím médii přijato s poklidem. Kdo ovšem jistě v klidu není je vedení LPGA Tour, pro které je odchod hráčky velkou ztrátou. Usměvavá Mexičanka si svou hrou získala mnoho příznivců a její jméno se stalo hlavním tahákem pro diváky.

 Lorena Ochoa se nikdy netajila tím, že jí bude dobře i bez golfu a že by chtěla, aby si jí lidé pamatovali i pro jiné věci. Bude ale golfu dobře bez charizmatické Mexičanky?

 Každému je jasné, že ztráta nejlepší hráčky není zrovna pozitivní zpráva. Ochoa ve svých osmadvaceti letech zasadila Tour velkou ránu, stejně tak jako její kolegyně Annika Sorenstamová a to v průběhu dvou let.

 Když se tento fakt spojí ještě se strmě klesajícím počtem sponzorů, snižující se televizní sledovaností a s rozpisem, na kterém je jen pár dobře známých jmen, každý vidí, že situace LPGA Tour není zrovna růžová.

 Velká jména jsou na LPGA Tour tím hlavním motorem, který táhne diváky ke sledování golfu a následně přiláká i sponzory.

 Ředitel LPGA Tour, Michael Whan, se tak musí již šest měsíců po svém nástupu do úřadu vypořádat s velkou ztrátou. Nyní je možná jeho jedinou nadějí nepravděpodobný návrat Anniky Sorrenstamové, nebo hráčské nasazení Michelle Wie, která by mohla využít prázdného místa, které v profesionálním ženském golfu zanechá odchod Mexičanky. To by mohlo LPGA Tour výrazně pomoci.

 

Aneta Zárubová

Aneta75P