Tom Pernice Junior nechce být jen seniorem

20.07.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Tom Pernice Jr.

Bude zapotřebí několikaletého odstupu k vyřčení definitivního soudu, zda mladí atleti ovládli golf a vystrnadili generaci „požitkářů“. Dvaačtyřicetiletý vítěz British Open Darren Clarke teorii omlazování lehce nabourává a co teprve takový Tom Pernice…

V minulém týdnu skončil druhý na Viking Classic, který se pochopitelně hraje ve stínu evropského majoru. Nestačil pouze na šestadvacetiletého vítěze Chrise Kirka a o svou pozici se podělil s Robertem McNeillem, jemuž bude v říjnu šestatřicet.

Oba jsou vedle Perniceho holobrádky. Přestože z americké tradice používá za jménem přídomek Jr. (mladší), bude mu 5. září 52 let. „Možná jsem trochu paličatý, ale chci zůstat na PGA Tour do té doby, dokud budu mít šanci vyhrávat,“ ozřejmil svůj postoj.

A tak zatímco jeho vrstevníci v tomto týdnu zamířili do Walton Heath v anglickém Surrey, kde se hraje prestižní Senior Open Championship, Pernice opustil Madison a s krátkou mezizastávkou doma v Kalifornii zamířil do kanadského Vancouveru.

Turnaj RBC Canadian Open nebude jedinou „řadovou“ zastávkou, jíž dá rodák z Kansas City přednost před velkým seniorským podnikem. Místo na další major kategorie od 50 let US Senior Open se možná přihlásí na Greenbrier Classic z nejsledovanější PGA Tour.

Může si dovolit nechat volbu až na poslední chvíli. „Mám to štěstí, že mohu startovat na obou okruzích. To se mnoha lidem nepodaří,“ dodal po svém úspěchu na Viking Classic.

Už pět let se takovému umístění několikrát jen blížil. Naposledy byl druhý na St. Jude Classic v roce 2006. Dal si šanci, aby tento výsledek překonal, protože zahrál na sedmnácté jamce birdie.

Na poslední pětiparové se mu to však nepodařilo. „Bylo to zklamání, šance byla. Ale určitě mám za sebou skvělý týden,“ shrnul své pocity.

Tom Pernice Junior letos odehrál jen pět turnajů PGA Tour, ale protože po druhém místě v Annandale postoupil na 163. místo ve FedEx Cupu, zkusí získat plnou kartu i pro příští rok. Loni se mu to povedlo, byl v konečném pořadí 137. a vydělal si něco přes 662 tisíc dolarů.

Ve své premiérové sezoně na Champions Tour odehrál loni deset turnajů a nasbíral na prémiích bez 40 dolarů rovný milion. Letos absolvoval dvanáct akcí, bez většího úspěchu. „Nikde není psáno, že na Champions Tour musím vyhrát. Ale rád to zkusím,“ usmál se.

Dal tím vzpomenout na svůj premiérový start mezi seniory (a zároveň jediný v roce 2009), kdy sebral titul na SAS Championship, ohodnocený částkou 315 tisíc dolarů.

„V mé kariéře jsem mockrát nevyhrál, ale rád se o to pokouším,“ přiznal golfista, jehož největší výhry se datují do let 1999 (Buick Open) a 2001 (The International).

.