Na Hawaii bude chybět McIlroy

09.01.2015 | Jan Barva | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Vánoční přestávka je u konce a golfový kolotoč PGA se opět roztáčí. Hyundai Tournament of Champions je první turnaj kalendářního roku a zúčastnit se mohou jen ti, kteří v předchozím roce na PGA zvítězili. Obhajovat vítězství přijede Zach Johnson.

Do resortu Kapalua, který je typický rozsáhlými greeny, zavítá 34 hráčů z 38 kvalifikovaných. Chybět bude hráč číslo jedna světového žebříčku Rory McIlroy, který odstartuje rok 2015 až o týden později v Abu Dhabí. Dále se na Hawii nepředstaví Adam Scott, Justin Rose a Martin Kaymer.

Naopak ve startovní listině najdeme řadu zajímavých jmen. Jsou jimi Jason Day, Matt Kuchar, Chris Kirk, Bubba Watson a Jimmy Walker, kteří jsou podle Power Rankingu největšími adepty na vítězství.

Hrát se bude na hřišti, kde každá z osmnácti jamek nese speciální název, někdy i poetický jako například Západ slunce (sedmnáctka). Jsou tu jen tři třípary, zato čtyři pětipary a takto dlouhými jamkami končí obě zdejší devítky. Dohromady to dává par 73 o délce 6 777 metrů, jehož náročnost se zvyšuje s případným větrem. Letos se opět hraje o 5,7 milionu dolarů (přes 130 milionů korun).

Plantation CourseHřiště na satelitní mapěStránky turnajeLoňské zpravodajství na Golf.czFedEx Cup

 

.