obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

World Golf Championships-Cadillac Championship

03.03.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A

220x75PGA Tour – World Golf Championships-Cadillac Championship – hřiště Trump National Doral Miami, Forida, USA. Datum: 3.- 6. 2 2016. Dotace: 9,5 milionu dolarů Pro vítěze: 1,62 milionu dolarů FedExCup Points: 550 www.cadillacchampionship.com

Každý rok pořádá Mezinárodní federace PGA Tour čtyři turnaje pod názvem World Golf Championships. První z nich – WGC – Cadillac Championship se ve spolupráci s European Tour hraje na Floridě na hřišti Trump National Doral a startuje ve čtvrtek 3. února. Turnaje se účastní ti nejlepší světoví hráči.

Startovní pole sestává celkem z 66 golfistů a je mezi nimi 48 hráčů z nejlepší padesátky světového hodnocení. Uvidíme i kompletní top pětku – Jordana Spiethe, Jasona Daye, Roryho McIlroye, Bubbu Watsona a Rickieho Fowlera.

Ty doplní Justin Rose – vítěz turnaje z roku 2012, Dustin Johnson, který bude na hřišti Blue Monster obhajovat titul z loňského roku, Adam Scott – vítěz Honda Classic z minulého týdne, Patrick Reed – šampión z roku 2014, Branden Grace, Sergio Garcia – aktuální světová jedenáctka a dvanáctka, nebo Phil Mickelson – 21. hráč světa a vítěz turnaje z roku 2009.

Nárok na 1 620 tisíc dolarů, které získá vítěz turnaje, si určitě dělá Bubba Watson, kterému se v poslední době daří. Před dvěma týdny ovládl Northern Trust Open a poté, přiznal, že ho nedlouho předtím potrápil ledvinový kámen. Na Cadillac Championship skončil v roce 2012 i 2014 druhý, a vzhledem k jeho rozjeté formě lze očekávat, že na Floridu dorazil lačný po vítězství. Ve společném flightu s Rickie Fowlerem a Henrikem Stensonem vyrazí do boje ve 12:38 místního času, tedy v 18:38 středoevropského.

Z desáté jamky bude startovat Dustin Johnson společně s Justinem Rosem a Adamem Scottem v 11:43 místního času. A o deset minut dříve odpálí trio, které na sebe bude poutat asi největší pozornost – Jordan Spieth, Jason Day a Rory McIlroy v jednom flightu.

Turnaj se hraje od roku 2007 v resortu Trump National Doral. Smlouva s PGA Tour vyprší letos. A v posledních měsících se vedou debaty, zda se smlouva obnoví, nebo zda se příští rok bude hrát na jiném hřišti – vzhledem ke kontroverzní prezidentské kampani Donalda Trumpa, který je majitelem hřiště.