obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Tip na puttování od Lexi Thomson: Zavřít oči!

01.03.2016 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A
Lexi Thompson

Lexi Thompson

Golfistka Lexi Thompson (21) vyhrála o víkendu LPGA turnaj v Thajsku s rekordním skore -20. Co při její hře bylo velmi zajímavé, bylo především puttování. Američanka pokaždé na greenu zavřela oči.

Byla to strategie, jak puttovat lépe nebo jen nějaký pokus, jak se více soustředit? Není pochyb o tom, že jí to při hře pomáhalo.

Golf je totiž jeden z mála sportů, kde se nekoukáte na cíl, když chcete skorovat. Když se soustředíte nejen tělem, ale i pohledem, jako třeba ve fotbale, musíte na to instinktivně reagovat. V golfu si ale musíte mentálně uvědomit, že ten cíl tam prostě je, aniž byste ho viděli.

„Když jste blízko jamce, očekávání stoupají. Svým studentům neustále opakuji, že sice je jen jeden cíl, ale existuje i spousta jiných věcí, které vás mohou v danou chvíli rozrušit. Třeba technika nebo spoluhráči. Vaše práce je dát dobrý putt, aniž byste se nechali čímkoliv a kýmkoliv rozptýlit. A když zavřete oči, nemáte jinou šanci, než představit si před vámi jamku a reagovat jako správný atlet,“ vysvětluje James Sieckmann, jeden ze sta nejlepších golfových trenérů na světě, který působí v  Shadow Ridge Golf Academy v americké Nebrasce.

Sieckmann radí, abyste při trénování pokaždé zavřeli oči a zkoušeli si puttování  o samotě. Začnete si pak víc věřit a dokážete se lépe soustředit na cíl.

„Dal jsem tuto radu i Benu Cranovi v úterý před turnajem FedEx St. Jude Classic 2014 a on díky skvělému puttování nakonec celý event vyhrál,“ dodává trenér.

Vítěz pěti PGA turnajů Crane puttování se zavřenýma očima nazývá „the pinnacle of trust“, což by se dalo přeložit jako vrchol důvěry.