Tintěra v Bretani dopadl neslavně

11.05.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A

Nejúspěšnější český golfista v kvalifikaci na letošní European Tour Lukáš Tintěra přišel víceméně už v prvním kole turnaje Open Cotes d´Armor Bretagne o možnost projít cutem a ve druhém svůj nezdar završil dalším zhoršením. Obsadil předposlední 151. místo se součtem ran 163 (+23).

Při svém druhém startu na Challenge Tour, který mu umožňuje jeho status, získaný postupem do finálového kola Q-School, se Tintěra po čtvrtečním výkonu 80 ran (+10) dělil o 147. pozici.

Člen Albatross GC  zahrál v prvním kole dvě birdie, ale také sedm bogey a ztratil hlavně na jamkách 14 a 15, kde zapsal double bogey (čtyřpar) a pak dokonce triple bogey (trojpar). Ve druhém dni už je v jeho skórkartě pouze jediné birdie, ale už tři bogey a jedno triple bogey ze čtyřparové šestnáctky. Jen na čtyřech jamkách hřiště Golf Blue Green de Pléneuf van André dokázal Tintěra čelit podmínkám tak, že ani jednou ze svých dvou vystoupení v Bretani nepřipsal ránu navíc.

Po letošním 101. místě na Kenya Open, kde rovněž neprošel cutem, po Wroclaw Open 2009 a třech ročnících turnaje v Čeladné tedy sedmadvacetiletý hráč na svůj první výdělek mezi hráči první či druhé evropské soutěže nadále čeká.