Tintěra na ProGolf Tour

28.08.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Lukáš Tintěra

Pro Golf Tour: Gut Bissenmoor Classic, Golf & Country Club Gut Bissenmoor, Bad Bramstedt, Německo
(26. – 28. srpna 2014, bez časového posunu)

Čtvrtek – finálové kolo
Nejlepší výkon dne katapultoval Lukáše Tintěru na dělené čtrnácté místo v konečném pořadí. Český golfista zapsal 67 ran (-4), stejný výsledek přinesl už jen vítězný Němec Sebastian Heisele. Ten vyhrál s konečnou bilancí -14 o čtyři rány před dalšími v pořadí.

Tintěra dokončil turnaj s konečným skóre -1. Na závěr předvedl jedno bogey a pět birdie, z toho čtyři na druhé devítce.

Středa – 2. kolo
Dvě po sobě jdoucí double bogey na jamkách čtyři a pět Lukáše Tintěru značně znejistila. Vedle nich zapsal ještě tři birdie a tři bogey, výsledek 75 (+4) není bůhvíjaký a průběžné skóre +3 nakonec stačilo na postup do finálového kola, i když měl český golfista namále. Dlí na děleném osmatřicátém místě a s výkonem byť jen o jeden úder horším se už končilo.

Do čela se propracoval Němec Sebastian Heisele s bilancí -10, o jednu ránu za ním je krajan Julian Kunzenbacher a třetí pozice patří dalšímu domácímu hráči Antonu Kirsteinovi, opět o jeden úder zpět.

Úterý – 1. kolo
Se dvěma birdie a jedním bogey se Lukáš Tintěra dostal na 70 ran (-1) a na dělené šestnácté místo, což je solidní výchozí pozice pro úspěšný cut. Vedoucí duo Marcel Schneider z Německa, Reinier Saxon z Nizozemska zapsalo 64 (-7), ale od top 10 dělí jediného českého zástupce ve startovním poli jen dva údery.

Na nový podnik německého satelitního okruhu turnajů se z českých hráčů vydává Lukáš Tintěra. Vyrazí na sever až do oblasti Hamburku na hřiště s pěti vodními překážkami zasahujícími do osmi jamek. Má par 72 a měří 6 497 metrů. Hrát se bude o tradiční dotaci 30 tisíc eur, poté následuje už jen jeden řadový turnaj v Německu a finále ve Varšavě.

Odkazy: … Golf & Country Club Gut Bissenmoor … Hřiště na satelitní mapě … Order of Merit

.