Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Tintěra na ProGolf v Adamstalu

27.05.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

ProGolf Tour – Adamstal Open Powered by EURAM Bank AG, Golfklub Adamstal, Rakousko
(26. – 28. 5. 2014, bez časového posunu)

Středa – dohrávka 1. kola
Zvítězil Němec Alexander Knappe výkonem -5, v play-off zdolal rakouského amatéra Sebastiana Wittmanna. Lukáš Tintěra obsadil dělené 51. místo. Jeho výsledek +5 znamená, že zůstane bez finančního zisku, o peníze se rozdělila rovná padesátka hráčů.

Úterý – opakované 1. kolo
Turnaji není přáno. Po pondělních organizačních komplikacích přišel v druhém hracím dnu nad areál prudký déšť a přerušil hru. Hřiště se brzy stalo nezpůsobilým a pořadatelé rozhodli zkrátit turnaj na osmnáct jamek. To není dobré pro Lukáše Tintěru, jehož restart úvodního kola nezastihl na rozdíl od úvodního dne v dobrém rozpoložení. Ve chvíli, kdy měl na kontě pět bogey a dvě birdie, přišel na odpaliště tříparové šestnácté jamky a zapsal double bogey. Tím jeho skóre poskočilo na +5 a tam zůstalo do konce kola. Jelikož český golfista startoval mezi prvními a absolvoval celou osmnáctku, jeho účinkování na turnaji skončilo. Na to, zda bude brát prize money, bude muset čekat, ale výsledek mu moc šancí nedává.

Pondělí – 1. kolo anulováno
Vinou špatného označení drop zóny na jedné z jamek byly pondělní výsledky anulovány. Pořadatelé se omluvili za svou chybu a zkrátili turnaj na šestatřicet jamek.

Lukáš Tintěra byl mezi těmi, kdož absolvovali celou osmnáctku. Mírně nadprůměrný vstup v podobě výkonu 69 ran (-1) by mu býval zajistil dobrou výchozí pozici pro cut. Jediný český zástupce ve startovním poli hrál sice double bogey na čtyřparové devítce a po dalším bogey na jedenáctce byl už na bilanci +3, vše ale vylepšil sérií čtyř birdie mezi jamkami 12 a 15.

Před turnajem:
Lukáš Tintěra zvolil náročný časový program. Jen co na Kunětické Hoře dohrál turnaj Czech PGA Tour, přesunul se do Haugschlagu, kde prošel cutem, a po dvou dnech odpočinku pokračuje dalším startem na ProGolf Tour. Pokud si pět zahraje finále, čeká ho jen večerní přesun a čtvrteční nástup znovu na východočeském hřišti, tentokrát ovšem v silnější konkurenci Challenge Tour. V Adamstalu je jediným Čechem. Hraje se o tradiční dotaci 30 tisíc eur. Hřiště v nádherné přírodě dolnorakouské krajiny pod Alpami má par 70 a z bílých odpališť měří 5 919 metrů. Ondřej Lieser na něm loni obsadil jedenatřicáté místo

Odkazy: … Golfklub Adamstal Hřiště na satelitní mapě …  Loňské zpravodajství na golf.cz … Order of Merit

.