Tintěra na Challenge ve Francii

25.07.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Lukáš Tintěra

Challenge Tour – Le Vaudreuil Golf, Golf PGA France du Vaudreuil, Le Vaudreuil, Francie
(24. – 27. července 2013, bez časového posunu)

Pátek – 2. kolo
Lukáš Tintěra podle očekávání neprojde cutem, jen drobné zlepšení na 74 ran (+3) nestačilo na posun k hranici cutu, ustálené na úrovni even par. Český golfista tak trochu koketoval s možností jít pod par ale po první devítce, na které zapsal dvě bogey a birdie, přišla desátá tříparové jamka a double bogey znamenalo konec nadějí. Nakonec se jeho konečný součet ran dostal na +7, což znamená setrvání ve druhé stovce leaderboardu.

Čtvrtek – 1. kolo
Začátek Lukáše Tintěry není bůhvíjaký, český golfista se výsledkem 75 ran (+4) zařadil do druhé stovky průběžného pořadí se sníženou nadějí na cut. Po bogey na desáté jamce, kde kolo začal, přišla hned chyba v podobě triple bogey na čtyřparové jedenáctce. Z tohoto skóre už se nikam moc nepohnul, jeho zápis obsahuje ještě tři birdie a tři bogey, vždy střídavě.

Českou premiéru na francouzském turnaji Challenge Tour, jehož loňským vítězem se stal Američan Brinson Paolini, obstará Lukáš Tintěra. Utká se s několika letošními vítězi, mezi nimiž bude i Belgičan Pierre Relecom, čerstvě ověnčený výhrou z minulého týdne ve Švýcarsku. Ačkoli několik golfistů bylo pozváno o kategorii výš do Ruska, je tady konkurence srovnatelné s turnaji na Kunětické Hoře a v Senici. Hraje se o podíly z dotace 200 tisíc eur (5,496 milionu korun). Hřiště nacházející se severozápadně od Paříže má par 72 a měří 6229 metrů.

Odkazy: … Golf PGA France du Vaudreuil … Satelitní mapa hřiště … Stránky turnajeOrder of Merit

.