Tintěra a Gál na Challenge Tour ve Francii

06.09.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Challenge Tour – Open Blue Green Côtes d’Armor Bretagne, Golf Blue Green de Pléneuf Val André, Pleneuf, Francie
(5. – 8. září 2013, bez časového posunu)

Sobota a neděle – finále
V sobotní dohrávce to Petr Gál dotáhl na 77 ran (+7) a s konečným skóre +12 obsadil dělené 129. Místo. Lukáši Tintěrovi (+5) patří dělená 88. pozice. K úspěšnému cutu bylo zapotřebí zahrát +1. Zvítězil Ital Andrea Pavan s celkovým skóre -11.

Pátek – 2. kolo
Ačkoli z českých golfistů dokončil celé druhé kolo pouze Lukáš Tintěra, ani jeho konečný výsledek, ani průběžné skóre Petra Gála nedávají v nedokončeném programu valnou naději na účast ve finálovém programu. Tintěra zahrál oproti čtvrtku lépe, jedno birdie a dvě bogey dala dohromady 71 ran (+1), ale celková bilance +5 je vzdálena předpokládanému cutu. K postupové hranici má Gál ještě dál. Z druhého dějství absolvoval dvanáct jamek, stačil zahrát čtyři rány do plusu a jeho aktuální skóre +9 hovoří samo za sebe.

Čtvrtek – 1. kolo
Začalo se až po čtyřech hodinách čekání, než opadne mlha. Lukáš Tintěra se vydal na hřiště krátce poté a držel solidní pozici ještě po polovině kola. Začal druhou devítkou a s jedním birdie i bogey šel v paru. S přechodem na otevírací část hřiště se naděje na úspěšný vstup začala rozplývat, mezi druhou a pátou jamkou hrál český golfista jen bogey. Pak ještě jednou rychle vystřídal birdie s bogey a uzavřel den výkonem 74 (+4).
Petr Gál se pustil do hry mnohem později a byl jedním z posledních, kteří před přerušením pro tmu absolvovali kompletní program. Začal z prvního odpaliště a do šesté jamky už byl také na plus čtyřech ranách. Pak už tolik nekazil, ale ani neskóroval a s přispěním pátého bogey na závěrečné osmnáctce zapsal 75 (+5). Oba krajané budou i po dokončení kola v pátek ráno figurovat ve druhé stovce průběžného pořadí.
Nejlepší celé kolo absolvovali zatím Severoir Alan Dunbar, Němec Moritz Lampert a Skot Jamie McLeary, všichni s výsledkem 66 (-4).

Lukáš Tintěra a Petr Gál získali sponzorské pozvánky na poslední díl druhého evropského okruhu v dostupné vzdálenosti. Pak už se hraje na Ukrajině, v Kazachstánu, Číně, Ománu a SAE. Marek Nový už se do žádného turnaje nepřihlásil. Češi se představí v konkurenci několika letošních vítězů, na druhé straně pár hráčů získalo divoké karty na European Tour a několik jich vynechává, takže šance na postup je o něco vyšší, než když byla sezona před měsícem v plném proudu. Hřiště s parem 70 měří 5 895 metrů, má jen dva pětipary kratší než 500 metrů. Rekreační hráči ho mají jako par 72 a pětipary jsou ještě jednička a čtrnáctka. Dotace činí 180 tisíc eur (asi 4,6 milionu korun).

Odkazy: … Crans-sur-Sierre GCSatelitní mapa hřiště Order of Merit

.