Tintěra a Matuš podruhé v Marrákeši

05.03.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A

Pro Golf Tour – Open Al Maaden, Almaaden Golf Resorts, Marrákeš, Maroko
(3. – 5. 3. 2013, časový posun: -1 hodina)

Úterý – finálové kolo
Stanislav Matuš zahrál podruhé za sebou nad par, i když tentokrát jen jednu ránu. Byla to vlastně ta z poslední jamky, což pro něj byla čtyřparová devítka. Po dvou bogey a dvou birdie tady přidal ještě jedno bogey a se zápisem 73 (+1) dokončil český golfista turnaj s konečnou bilancí -2. Ta mu stačí na dělené 25. místo konečného pořadí, spojené s prémií 382 eur. Matuš se ve finančním žebříčku posunul na 58. místo se ziskem 846,50. Lukáš Tintěra (1 247,50 eur) je čtyřiačtyřicátý.
Turnaj skončil v play-off mezi obhájcem titulu Berndem Ritthammerem z Německa a Nizozemcem Robinem Kindem, jenž se nakonec radoval z titulu. Oba skončili s průběžným skóre -12.
ProGolf Tour bude pokračovat po dvoutýdenní přestávce dvěma turnaji v Egyptě.

Pondělí  – 2. kolo
Výrazné zhoršení obou českých golfistů má za následek pád výsledkovou listinou a pro Lukáše Tintěru i konec nadějí na finále. Zapsal výsledek 76 ran (+4) a vylezl na průběžné pořadí  +1. Na vině je hlavně závěrečná trojice jamek, kde Tintěra ztratil čtyři údery (bogey – double bogey – bogey). Podělil se o 57. místo a cut mu utekl o dvě rány.
Matuš postupně prostřídal pět bogey a dvě birdie, se skóre -3 se ale udržel nad hranicí cutu, vzhledem k chybám hráčů v odpoledních flightech dokonce ani 22. pozice nění tak špatná. Pravda, na lídra už je tam ztráta devíti ran, ale vedoucí Robin Kind z Nizozemska hraje ve skvělé formě. Na jeho -12 se s odstupem dvou úderů dívá Belgičan Guillaume Watremez, další jsou ještě víc pozadu.

Neděle – 1. kolo
Stanislav Matuš předvedl fantastický start do turnaje a po výkonu 66 ran (-6) se dělí o třetí místo s čtyřmi dalšími hráči, mezi nimiž je i obhájce titulu Marcel Haremza. Na vedoucího Němce Daniela Wünscheho ztrácejí společně jen dva údery. Ani Lukáš Tintěra si nepočínal špatně a za výkon 69 (-3) mu patří dělená 25. pozice.
Matuš začal na desátém odpališti a ačkoli na třinácté jamce zapsal bogey, ještě v první polovině kola to dotáhl až na průběžných -4. Jeho druhé bogey přišlo na třetí jamce, ale ani to českého golfistu nezastavilo, znovu začal z výsledku ukrajovat a udržel se mezi nejlepšími. Musel tedy zahrát osm birdie, aby se mu to podařilo. Tintěra v závěrečném flightu dne nejprve na druhé devítce hřiště střídal birdie, pary a bogey, až se dostal na pětiparovou čtyřku, kde vystřihl eagle. To byl základ výsledku, který korunoval dvojicí birdie na sedmičce a devítce, kde kolo končil.

 

Naposledy se čeští golfisté Stanislav Matuš a Lukáš Tintěra představí v první marocké sérii ProGolf Tour. Ta se do této africké země vrátí zase v dubnu. V týdnu ani jeden v Marrákeši neprošel cutem. Na sousedním hřišti s parem 72 a délkou 6 540 metrů to budou chtít napravit a vylepšit své postavení v Order of merit, tedy 36. a 64. místo. Vítězství na podniku s tradiční dotací 30 tisíc eur (asi 770 250 korun) bude obhajovat Němec Marcel Haremza.

Odkazy: … Almaaden Golf ResortsHřiště na satelitní mapě Loňské zpravodajství na Golf.cz