Tiger Woods opět předčil očekávání

01.03.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

 

Tiger Woods

Pouhá přítomnost hvězd, jako je Michael Jordan, Arnold Palmer nebo Dale Earnhardt, mimo jiné, přivedla jisté divácké nadšení do jejich sportů. Ale nikdy zde ještě nebyl někdo, kdo by dokázal ze sportovní události udělat to, co Tiger Woods. Organizátoři turnaje Honda Classic se na to jistě připravili, když čtrnáctinásobný vítěz majorů potvrdil svou účast. Ale podle odhadů to nyní vypadá, že i tak podcenili jeho sílu.

Palm Beach Gardens se připravují na Tigera Woodse, je to totiž úplně poprvé v jeho profesionální kariéře, co se na tomto turnaji ukáže.

Ředitel hřiště, Ken Kennerly podotkl, že byli na Woodse připraveni, ale i tak prý přečkal jejich očekávání. Lístky jsou již téměř vyprodané a organizátoři nyní zvažují zastavení jejich prodeje. Neobvyklý zájem o osobu Tigera Woodse byl dokonce pojmenován jako „Tigerův efekt.“

Woods na turnaji hrál pouze jako amatér v roce 1993. Minulý rok se na turnaj přišlo podívat 111 000 diváků. Letos jsou touto dobou prodeje o třetinu vyšší, než tomu bylo loni. S Woodsem v poli je odhadnuto, že se prodá 160 00 lístků. Organizátoři se bojí přeplnění a také o bezpečnost celé události.

„Budeme se snažit zvýšit bezpečnost, nechceme, aby někdo přeskakoval plot a podobné věci,“ řekl Kennerly.  Organizátoři mají také v plánu věnovat zvláštní pozornost startovacím časům Woodse. Je neuvěřitelné, jak Woodsovo rozhodnutí ovlivní kroky, na které musí organizátoři myslet, od bezpečnosti, až po transport. Samozřejmě si organizátoři mnou ruce, jelikož Tiger přitahuje neuvěřitelné množství lidí, kteří jsou ochotni platit za to, že ho uvidí hrát. Je takzvaně užitečný pro kohokoliv byznys. Očekává se také, že prodeje jídla a pití na místě se zvýší o třicet procent.

Přibyly také nové tribuny a místní počítají i s dopravními zácpami. Jako bonbónek nakonec budou mít přítomní možnost si koupit oblečení v návaznosti na to, co bude mít daný den Tiger na sobě. Tyto informace se od Woodse nyní organizátoři snaží sehnat.

 

Aneta Zárubová