Tiger Woods obviněn z dopingu

03.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Tiger Woods

Bývalý hráč PGA Dan Olsen (48) veřejně nařkl Tigera Woodse z braní dopingu, uvedl britský server Daily Mail.

Olsen v rozhovoru pro rádio 730AM řekl, že za Woodsovou měsíční přestávku může trest kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu.

Na to ihned zareagoval Woodsův agent Mark Steinberg, který toto tvrzení označil za naprosto lživé a vykonstruované.

Olsen se ale nenavážel do Woodse jen ohledně dopingu. Také ho obvinil,  že používal před lety míčky, s nimiž nikdo další nemohl hrát.

Vůči tomu se okamžitě ohradila společnost Nike, která to popřela a uvedla, že míčky byly k dispozici všem hráčům, nejen vítězi čtrnácti majorů.

Vedení PGA Tour také označilo Olsenovy výroky za zcela bludné. „Nic z toho není pravda!“ vyjádřil se za PGA Tour Ty Votaw, výkonný viceprezident organizace.

Dan Olsen se nakonec za své vystoupení v radiu veřejně omluvil a svá slova vzal zpátky: „Chtěl bych se omluvit za to, co jsem řekl. Omlouvám se  společnosti Nike, celé PGA Tour, Philu Mickelsonu, Tigeru Woodsu a Timu Finchemu,“ uvedl Olsen, který na PGA Tour odehrál 35 turnajů, z nichž 22krát neprošel cutem a naposledy hrál v roce 2011.

Tiger Woods se k aféře vyjádřil jen přes svého tiskového mluvčího Steinberga. Od únorového turnaje Farmers Insurance Open nehraje kvůli problémům se zády. Na hřiště se prý vrátí až bude zdravotně zcela v pořádku. Zatím se léčí pod dohledem své přítelkyně lyžařské superstar Lindsey Vonn.