obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Tiger Woods: Touha porazit ostatní mě hnala kupředu!

11.01.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A

2015 U.S. OpenPředposlední den roku 2015 dosáhl Tiger Woods životního jubilea – oslavil čtyřicáté narozeniny. A to je důvod k bilancování. Jak hodnotí svou dvacetiletou kariéru profesionálního golfisty, a jak je na tom aktuálně jeho zdravotní stav?

Ve 21 letech rodák z Kalifornie vyhrál Masters, a tím odstartoval svou dlouholetou zářnou kariéru, která byla nečekaně přerušena v roce 2009 zdravotními problémy v kombinaci s těmi osobními. A dá se říci, že oba problémy mají v rukou jeho kariéru dodnes.

Tiger WoodsPrávě kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům patří dnes této golfové legendě až 413. místo světového žebříčku, na které dokázal během dvou let spadnout ze světové jedničky. Jen letos se musel podrobit několika operacím zad, a golf pro něho momentálně nepřipadá v úvahu.

Rok 2015 ze svého pohledu hodnotí jako jízdu na horské dráze, což zapříčinila také změna švihu. Začátek loňského roku označil Woods za katastrofu, kterou nedokázal překonat ani v průběhu roku. Jeho hra se začala lepšit až v srpnu, ale to se dostavily zdravotní komplikace, a musela tak sezonu předčasně ukončit.

Tiger Woods„Na rok 2016 už se moc těším. Hrozně bych si přál, abych si ho mohl užít bez bolesti. Už ani nevím, kdy jsem hrál naposledy zdravý, takže doufám, že mi bude zdraví sloužit,“ uvedl Woods.

Vítěz 79 PGA eventů nevyhrál žádný turnaj od roku 2013, a od té doby zažil spoustu pádů, ale i návratů. Podle svých slov se na něm tento stav podepsal i psychicky.

Mám teď spoustu času k přemýšlení“, řekl vítěz čtrnácti major turnajů. Jeho hodnoty se změnily. Nyní tráví více času se svými dvěma dětmi – osmiletou Sam Alexis a šestiletým Charlie Axelem.

A jak hodnotí svou již dvacet let trvající kariéru profesionálního golfisty?

Tiger Woods, zdroj: http://www.pgatour.com/„Všechno to, co jsem na hřišti po těch dvacet let předváděl, bylo moje sobectví a soutěživost. Byla to touha porazit ostatní a nakopat jim zadky. To mě hnalo kupředu“.

Na co je po těch letech opravdu hrdý, je jeho nadace (Tiger Woods Foundation), která se zabývá zlepšováním zdraví, vzdělání a celkově života dětí v Americe. Na její podporu se každoročně pořádá i několik turnajů jako například Hero World Challenge nebo Deutsche Bank Championship. Od jejího založení před dvaceti lety se vybralo již více než 140 milionů dolarů.

Před deseti lety Woods otevřel také Tiger Woods Learning Centre, kterým prošlo již více než 135 tisíc studentů.

WoodsAndSonNa otázku, kde se vidí za pět nebo deset let odpovídá, že by se i nadále chtěl věnovat golfu a vyhrávat turnaje.

Momentálně ale nejčastěji tráví svůj volný čas hraním videoher, a trápí ho, že je zatím v nedohlednu jeho návrat na green.

Na podzim se chystá na roli asistenta kapitána v letošním Ryder Cupu, a jeho snem je navrhnout v Americe své v pořadí druhé golfové hřiště.

Ještě zkrátka není připraven vzdát se golfu. Nemůže být pochyb o tom, že by si zase přál zažít napětí a souboj během nedělního odpoledne a opět vidět svůj mohutný fanklub v akci. Není to nemožné, ale má před sebou nelehký úkol – pokus vrátit se na přední příčky světového golfového žebříčku.