Tiger se vrátil do Top 20

02.02.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Tiger Woods sice podlehl Robertu Rockovi v poslední skupině na turnaji Abu Dhabi HSBC Golf Championship, ale to, že skončil na děleném třetím místě, mu stačilo na posunutí mezi top 20 hráčů oficiálního světového žebříčku. Tento týden je tak Woods na sedmnáctém místě.

Rok 2012 Woods zahájil jako třiadvacátý hráč žebříčku, hlavně díky svému vítězství na  Chevron World Challenge v prosinci minulého roku. Týden před začátkem turnaje v Abu Dhabi, což byl jeho první turnaj sezóny, se propadl na pětadvacáté místo.

I když v Abu Dhabi nevyhrál, řekl, že je moc potěšen tím, jak se vyvíjí jeho golf a jaké dělá pokroky. Jeho dalším turnajem je AT&T Pebble Beach National Pro-Am, za necelé dva týdny.

„Dostal jsem týden volna, abych se připravil na Pebble a pak nás čeká pár velkých událostí. Já jsem moc rád za pokrok, který vidím ve své hře. Od turnaje v Austrálii jsem hrál relativně dobře a teď se musím snažit, abych hrál konzistentněji a stále se zlepšoval.

Woods ukončil sezónu 2011 jako nejlepší hráč světa, ale po patáliích se zraněními se odsunul za pětapadesátou příčku před svou prosincovou výhrou na Chevronu. Luke Donald skončil v Abu Dhabi 48., ale ponechal si první místo ve světě. Rory McIlroy byldruhý a vzal druhé místo na žebříčku Leemu Westwoodovi, je to zatím jeho nejlepší pozice v žebříčku.


Aneta Zárubová