Tiger na pochybách

26.10.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Mnoho lidí pochybuje, že Tiger ještě dokáže porazit Jacka Nicklause v počtu vyhraných majorů. Během středeční tiskové konference k turnaji CIMB Classic v Malajsii, Woods poprvé přiznal, že je jedním z nich. V posledních pár letech se vůči svému cíli neposunul, tak, jak měl v plánu.

Reportéři se pak Woodse ptali, jestli by dokázal najít nějaký konkrétní bod, kdy začal, byť jen z části pochybovat, že Nicklause nedostihne. Odpověděl sice krátce, ale výstižně: „Samozřejmě.“

Podle jeho slov je to jako u kohokoliv jiného. „Jsou období, kdy míč nikdy neudeřím, tak, jak bych chtěl, ale třeba dobře patuji a chipuji. Tato období, kdy mi všechno jde najednou, by se ale měla spojit, aby byla jednotná. To ale nevyjde moc často. To pro mě znamená a vždy znamenalo, že se vrátím zpět a začnu na sobě víc pracovat.“ Hlavní podle něj je, aby když se v turnaji dostane do různých situací, využil právě chvílí strávených tréninkem a podal ten nejlepší výkon v daný, důležitý moment.

Zdá se také, že Tiger trochu pozměnil své priority. Mezi jeho největší patřilo právě překonání rekordu Jacka Nicklause v počtu vítězných Majorů, alespoň to vždy tvrdil. Na tiskové konferenci na otázku jestli je to stále jeho hlavním cílem, už odpověděl jako šestatřicetiletý otec dvou dětí: „Existují věci, které jsou zajisté důležitější a jednou z nich je i otcovství. Golf byl v mém životě vždy prioritou, ale rodina je mé číslo jedna. To se nezměnilo, takže já stále chci vyhrávat golfové turnaje. Samozřejmě chci překonat Jackův rekord. Jsou to všechno věci, které bych si moc přál ještě během kariéry udělat. Být tím nejlepším otcem pro mé dvě děti je ale tím nejdůležitějším.“

Evidentně tady máme nového, klidnějšího a rozumnějšího Tigera. Tak schválně, jak si nový Tiger, jak mu média začala přezdívat, povede v dalších turnajích, tento týden na CIMB Classic.

Aneta Zárubová