Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Tichý veze 5. místo z Olympiády mládeže

06.10.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Václav Tichý a Sára Hricíková

Václav Tichý a Sára Hricíková

IGF – Olympijské hry mládeže – Buenos Aires, Argentina
(9. – 15.10.2018, -5 hodin)

Pondělí – poslední kolo soutěže týmů
Český tým Václav Hrubý – Sarah Hricíková obsadil v soutěži týmů konečné 20. místo (+9). Skore českého týmu je 67,78,72 +9.
Olympijským vítězem se stal tým Thajska ve složení Atthaya Thitikul – Vanchai Luangnitikuul (-12). Druhé místo obsadil tým USA ve složení Lucy Li s Akshayem Bhatiou (-11). Třetím místo obsadil tým Argentiny ve složení Ela Anacona a Mateo Frenandez de Oliveira (-7).

Konečné výsledky

Středa – finálové kolo
Václav Tichý veze z Olympiády mládeže fantastický výsledek – 5. místo ze soutěže jednotlivců. V posledním kole zahrál nejlepší číslo kola, 68 ran, dvě pod par. Složil ho ze čtyř birdie a dvou bogey. Je jediným Evropanem v první pětce.
Olympijským vítězem se stal Australan Karl Vilips (-4), stříbro získal Američan Akshay Bhatia (-2), bronzovou medaili si odváží Holanďan Jerry Ji (+1). Tichý je národností jediným Evropanem v první pětce.

Konečné pořadí chlapců

Sarah Hricíková zahrála v posledním kole double bogey, dvě bogey a jedno birdie, 73 úderů, tři nad par. V celkovém hodnocení skončila na důstojném 15. místě.
Olympijskou vítězku se stala Australanka Grace KIm (+1), stříbrnou medaili získala Italka Alessia Nobilio (+4), bronz brala Rakušanka Emma Spitz (+4).

Konečné pořadí dívek

V sobotu 13.10.2018 nastupují Tichý a Hricíková do prvního kola turnaje Smíšených týmů proti Filipínám. Hrají se fourbally.

.

Středa – 2. kolo
Tichému se jako včera se nedařilo. Hrál o tři údery horší výsledek a v probíhajícím kole ztratil deset pozic. Double bogey, sedm bogey, pět birdie , 71 ran, čtyři nad par. Ustoupil na 10. místo (+5).
Vede Australan Karl Vilips (-3). Na druhém místě přenocuje Američan Akshay Bhatia (-2), na třetím Thajec Vanchai Luagnitikul (-1).

V druhém kole dívek si Hricíková výrazně polepšil. Hrála čtyři birdie a šest bogey, 72 ran, dvě nad par. Díky výsledku vyšplhala o pět příček výše a je nyní na 17. místě (+11)

Vedou Australanka Grace Kim a Italka Alessia Nobilio, obě s celkovým skore Even par.

Leaderboard chlapci Leaderboard dívky

.

Úterý – 1. kolo
V prvním kole se velmi dobře se uvedl Václav Tichý. Hrál čtyři birdie, dvě bogey a jedno triple bogey, 71 ran, jednu nad par. Postavil se na 5. místo (+1), které sdílí s dalšími třemi hráči.

Vede čtveřice hráčů se skore -1, složená z Thajce Luangnitikula, Američana Bhatia a Itala Romano.

Sára Hricíková vykročila špatnou nohou. Dvě double bogey, šest bogey a jediné birdie daly výsledek 79 ran, devět nad par. Zaujala 22. pozici (+9), kterou sdílí a Japonkou Tsuruse a Angličankou Humpreys.

Vede Italka Alessia Nobilio (-2).

Václav Tichý a Sára Hricíková

Václav Tichý a Sára Hricíková

Úvod
Václav Tichý z GC Praha a Sára Hricíková z GR Black Bridge reprezentují Českou republiku v golfu na Olympiádě mládeže v Argentině. Výpravu doprovází trenér Martin Kubricht.

V úterý 9.10. začíná tříkolový turnaj mužů a žen na hřišti Hurlingham Clubu s parem 70. V sobotu 13.10. začíná tříkolový turnaj smíšených týmů.

Výsledky

Odkazy: Hurlingham GC Hřiště na satelitní mapě Stránky olympiády

.