The Players Championship 2018

12.05.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Webb Simpson

Webb Simpson

PGA Tour – The Players Championship, Ponte Vedra Beach, Florida, USA (10. – 13. 5. 2018, -6 hodin)

Neděle – 4. kolo
Webb Simpson si s jistotou došel pro páté vítězství v kariéře. Začínal finálové kolo s náskokem sedm ran, aby zvítězil s náskokem čtyř úderů (-18). Hrál dvě birdie, jedno bogey a jedno double bogey na 18. jamce, 73 úderů, jeden nad par. Do položky příjmů svého daňového  přiznání připíše částku 1,98 milionu dolarů. Naposledy vyhrál v roce 2013.
O druhé místo-14) se podělila trojice hráčů. Jsou to zkušený Jihoafričan Charl Schwartzel, starý mazák,  Američan Jimmy Walker a jeho krajan, mladý Xander Schauffele.

Po zázračném třetím kole, kdy se díky výsledku 65 ran odlepil ze dna tabulky, zůstal Tiger Woods ránu od Top 10 na velmi dobrém 11. místě (-11). Ve finále hrál až do 12. jamky čistých šest birdie. Na posledních čtyřech jamkách však nasbíral navíc tři údery, vinou bogey na čtrnáctce a double bogey na sedmnáctce. Zahrál 69 ran, tři pod par.

Dustin Johnson po The Players už není světová jednička. V turnaji skončil na 17. místě (-10). Na nejvyšší příčku světového žebříčku OWGR vystoupil Justin Thomas. Na The Players získal 11. pozici (-11) a usedl na golfový trůn.

Smutný pohled byl na Sergia Garciu. Po dvou skvělých kolech, které ho vynesly na 7. příčku se mu přestalo dařit a další dvě kola klesal výsledovkou až na konečné předposlední, 70. místo (E).

Další umístění: 5. Dufner (-13), 7. Fleetwood (-12), 11. Koepka, Poulter (11), 17. Noren, Kuchar (-10), 23. Rose, Stricker, Stenson (-9), 41. Reed (-6), 57. Berger, Finau, Watson (-4), 63. Rahm, SW Kim, Leishman (-3).

Konečné pořadí

Konečné Top 10

Players18_Top104k

Sestřih finálového kola

Sestřih finálového kola na ostrovní  17. jamce

.

 

Webb Simpson

Webb Simpson

Sobota – 3. kolo
Web Simpson (-19) zvýšil svůj náskok ve vedení už na sedm ran a zdá se, že vítězství už mu nikdo nemůže vzít. Může to být pátý titul v jeho kariéře, naposled zvítězil před sedmi lety. V sobotu zahrál eagle, čtyři birdie a dvě bogey, 68 ran, čtyři pod par.
Na druhém místě je po třech hracích dnech překvapivě Novozélanďan korejského původu Danny Lee (-12).
Světová jednička Dustin Johnson se probojoval na 3. místo (-10). Třetí kolo absolvoval s výsledkem 69 ran s pěti birdie a dvěma bogey.
Třetí kolo hodně pokazil Sergio Garcia. Double bogey na sedmé jamce, tři bogey a pouhé dvě birdie, 75 ran, srazily tohoto skvělého hráče ze 7. pozice na 42. příčku (-1). Stejný osud potkal jeho krajana Jona Rahma. Double bogey, pět bogey a jediné birdie, 77 ran odeslalo mladého Španěla z šestého na předposlední, 69. místo (-1).

Senzací kola je zmrtvýchvstání Tigera Woodse. Třetí osmnáctku vystřihl jako za starých časů. Osm birdie a jediné bogey, 65 ran a Tiger se za obrovské podpory a radosti svých fanoušků vynořil ze dna výsledovky na deváté místo (-8).

Další pozice: 4. Dufner, Day, Schauffele, Schwartzel (-9), 9. Fleetwood, Poulter, Kuchar (-8), 16. Leishman, Stenson, Stricker (-7), 26. DeChambeau (-6), 33. THomas (-5), 42. Watson, Noren (-4), 55. Finau, Rose (-3), 68. Koepka (-2).

Leaderboard

Top 10 třetího kola

Players18_Top10_3k

Sestřih 3. kola

Tiger Woods – sestřih 3. kola

.

 

Web Simpson

Web Simpson

Pátek – 2. kolo
V druhém kole se z řetězu utrhl Webb Simspon (-15). Zkušený dvaatřicetiletý Američan z 41. místa světového žebříčku zahrál neuvěřitelné kolo. Začal eaglem na druhé jamce a v první devítce přidal ještě tři birdie. V polovině kola byl pět ran pod parem. V druhé devítce zahrál od jedenáctky do šestnáctky sekvenci šesti birdie v řadě a tři jamky před koncem už byl 11 ran pod parem. Rekordnímu skore pod hranicí 60 ran zabránilo double bogey na sedmnáctce a par na poslední jamce. I tak je Simpsonův výkon 63 ran fantastický. Vytvořil si náskok pěti ran na nejbližší pronásledovatele. Těmi jsou na druhém místě Jihoafričan Charl Schwartzel a Američan Patrick Cantlay se skore -10.

Tiger Woods pokračoval v matném výkonu, aby nakonec se skore -1 těsně prošel cutem. Opačný osud potkal oba jeho spoluhráče z flightu. Phil Mickelson zahrál druhé kolo ránu nad par a s celkovým skore +8 zůstal daleko za hranicí postupu. Z flightu snů se do víkendových kol nedostal  ani Rickie Fowler. Z 91. místa (+1) dále nepostoupil a v turnaji také skončil.
Víkendová kola se budou muset obejít  bez  Rory McIlroye. Po průměrných kolech 71,74 dále nepostoupil.
Na 68. pozici,  na posledním postupovém místě, se do víkendových kol protáhli ještě Jordan Spieth a Justin Thomas (-1).

Nejvýše z favoritů jsou po dvou kolech Dustin Johnson a  Sergio Garcia na 11. místě (-7), nebo John Rahm a Henrik Stenson na 17. místě (-6).

Další pozice: 8. Day, Stricker, Schauffele (-8), 11. Kuchar, DeChambeau (-7), 25. Poulter, Glover, Watson, Hossler (-5), 34. Rose, Fleetwood, Koepka (-4), 46. Dufner (-3), 55. Fitzpatrick, Leishman, Finau (-2), 68. Thomas, Spieth (-1).
Cutem neprošli: List, Blixt, Fowler, Kaymer, McIlroy, Hatton, Matsuyama, Willett, Mickelson.

Leaderboard

Top 10 druhého kola

Players18_Top102k

Sestřih 2. kola ze 17. jamky

 .

 

flagČtvrtek – 1. kolo

Úvodní kolo The Players patří šesti hráčům. Dustin Johnson, Alex Noren, Matt Kuchar,  Web Simpson, Patrick Cantlay a Chesson Hadley zahráli shodně 66 úderů šest pod par. Vedou o jednu ránu před další, také šestičlennou skupinou se skore -5.

Tiger Wodds nepřekvapil. Zahrál v paru, 72 ran s jedním eagle, dvěma  birdie a čtyřmi bogey a dosedl na 69. místo (E). Podstatně hůře hrál jeho spoluhráč z flightu Phil Mickelson, který hrál v neobvyklé košili s dlouhými rukávy. V první devítce hrál dvě rány nad par, které do dvanáctky srovnal do paru. Pak ale přišla pohroma. Na 14. jamce,  ho přepadlo první double bogey, které ještě dvakrát zopakoval. Na posledních pěti jamkách nasbíral sedm ran. Skončil na výsledku 79 (+7) a bude muset dlouho vzpomínat, kdy nasbíral tolik ran. Je na 139. místě (+7). Třetí z flightu Rickie Fowler přinesl 74 ran a obsadil 95. pozici.

Rory McIlroy zahrál jeden úder pod par. S výsledkem 71 přenocuje na 55. místě.

Další pozice:  7. SW Kim, Stricker (-5), 13. Rahm, Rose, Glover, Watson, Stenson, Garcia (-4), 27. Fleetwood, Day (-3), 39. Poulter, Koepka, Hossler, Finau (-2), 55. Kaymer, Leishman (-1), 69. Fitzpatrick, Reed, Dufner (E), 86. Thomas (+1), 108. Hatton, Blixt, Spieth (+3), 139. Matsuyama (+7).

Leaderboard

Top 10 prvního kola

Players18_Top101k

Sestřih 1. kola

.

 

Úvod
Další z vrcholů golfové sezony přichází. The Players Champioship má nejvyšší možnou kvalitu startovního pole a je proto neoficiálním pátým majorem sezóny. Mistrovství mohou hrát jen  nejlepší hráči z různých žebříčků. Na startu je všech prvních 20 hráčů aktuálního světového žebříčku OWGR a nechybí ani Tiger Woods.

Woods půjde první dvě kola ve flightu s Mickelsonem a Fowlerem. Bude je sledovat zřejmě největší dav fanoušků. Ovšem k vidění budou také další flighty snů: Johnson-Watson-Koepka, McIlroy-Spieth-Thomas, Reed-Rahm-Matsuyama nebo Garcia-Day-Stenson a všichni mají co napravovat. Loni většina favoritů pohořela. Johnson skončil 12., Garcia 30., McIlroy 35., Mickelson 41. a Fowler na 60. místě. Spieth a Rahm dokonce neprošli cutem.

Od roku 1982 se turnaj hraje na TPC Sawgrass, hřišti Stadiuum Course. Hřiště má par 72 a délku 6.597 metrů.

Dotace turnaje je vysoká, 11 milionů dolarů, ze kterých vítěz dostane 1,98 milionu. Obhajovat bude mladý Korejec Si Woo Kim.

Leaderboard

Odkazy:     TPC Sawgrass     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje   Loňské zpravodajství

.