42. The Memorial vyhrál DeChambeau

02.06.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau

PGA Tour – The Memorial Tournament by Nationwide, Dublin, Ohio, USA (21.5. – 3.6.2018, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Tři hráči dohráli poslední kolo se stejným skore -15. Američané Bryson deChambeau, Kyle Stanley a Korejec Byeong Hun An. V tříčlenné rozehrávce zvítězil berdíkem na druhé jamce  čtyřiadvacetiletý Bryson DeChambeau. K loňskému vítězství v John Deere Classic přidal druhý vavřín z Memorialu.
Tiger Woods se přes náznaky skvělé hry neprosadil. Špatně puttoval a v posledním kole ztratil to, co v předchozích  získal. Propadl se o  16 pozic a umístil se na konečném 23. místě (-9).
Rory McIlroy se vešel do Top 10, skončil na 8. místě (-11).
Justin Thomas a Ricke Fowler se od sebe neoddělili ani v posledním kole. Celý turnaj hráli stejně a s identickým skore 72,69,68,68 (-11) skončili svorně na 8. místě.
Alex Čejka skončil na 40. místě (-5).

Další umístění: 6. Nieman, Rose (-12), 8. Johnson (-11), 13. Kuchar, Finau, Mickelson, Stenson, Matsuyama, Aphibarnrat (-10), 29. Reed, Suri (-8), 44. Day, Hossler, Watson (-4), 52. Grace (-3), 62. Leishman (-1). 

Konečné Top 10

Memorial18_4k

Bryson DeChambeau – sestřih posledního kola

.

Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau

Sobota – 3. kolo
Třetí kolo bylo ve znamení velkých přesunů v pořadí hvězd- moving day.
V čele je čtyřiadvacetiletý objev loňské sezóny Bryson DeChambeau. Čistých šest birdie, 66 ran, ho vyneslo do čela Memorialu (celkem -14). Ukazuje se, že devatenáctiletý Čilan Joaquin Niemann není obvyklý náhodný lídr z prvního kola. Dvě kola vedl, nyní je na druhém místě a stává se senzací Memorialu. O druhou pozici (-13) se dělí s Američany Patrickem Cantlayem a Kyle Stanleym.

Moving day. Tiger Woods se skvěle rozehrál. Třetí kolo sečetl s jedním eagle (v turnaji už druhým) 68 ran a pokročil o 17 příček na 7. místo, pět ran za vedoucím hráčem.

Skokanem kola je Rory McIlroy.  Na skorkartě má eagle, šest birdie a nic jiného, 64 ran, osm pod par. Se součtem kol -8 prolétl z 69. místa přes 58 hráčů na 11. pozici (-8). Tady má ztrátu na lídra šest ran.

Světová jednička Justin Thomas a světová sedmička Rickie Fowler se od sebe nemohou odtrhnout. I ve třetím kole hrají identické skore a jsou spolu na stejném místě pořadí. Hráli oba 68 ran a zlepšili svoji pozici o 23 příček. Nyní jsou opět společně na 21. místě (-7).

Na šesté místo ( -10) se vysunul Justin Rose. Na vedoucího DeChambeaua má ztrátu čtyř úderů, což není tolik, aby hráč jeho kvalit nemohl pomýšlet na vítězství.

Také Phil Mickelson se posunul dopředu, i když jenom o sedm pozic. Do finálového kola vyrazí z 28. místa (-6).

Jediný z velkých, který zůstal vzadu je světová dvojka Dustin Johnson. Po skvělém druhém kole přišlo kole „jenom“ v paru a ztráta těžce vydělaných 14. pozic. Johnson je s Mickelsonem na 28. místě (6).

Alex Čejka je na 37. místě (-5).

Další pozice: 7. Matsuyama (-9), 11. Aphibarnrat, Scott, Suri, Bradley (-8), 21. Grillo , Stenson(-7), 28. Grace, Day (-6), 37. Leishman, Finau, Hossler (-5), 46. Reed (-4), 64. Watson (-1).

Leaderboard

Top 10 třetího kola

Memorial18_3k

Sestřih 3. kola

3. kolo Tigera Woodse                                       Třetí kolo Rory McIlroye

  

.

 

Kayle Stanley

Kayle Stanley

Pátek – 2. kolo
Jak je v poslední době obvyklé, překvapivý lídr prvního kola na čele nevydrží. Zde to platí na polovic. Mexičan Abraham Ancer hrál v druhém kole o deset ran více, 75,  a propadl se na 35. pozici (-4). Spoluvedoucí Čilan Joaquin Nieman se zatím žezla nepustil. V druhém kole se zhoršil pouze o tři údery, hrál 68 ran, což stačilo na udržení vedení. Do čela (-11) se k němu ze čtvrté pozice posunul ostřílený, třicetiletý Američan Kyle Stanley.
Na třetí příčku se nastěhoval Korejec Byeong An (-9).

Část velkých hvězd se otřepala ze slabého prvního kola a začala se stěhovat výsledovkou vpřed.
Tiger Woods se v druhém kole výrazně zlepšil. Hrál eagle, pět birdie a dvě bogey, 65 ran a vysunul se o  třiadvacet pozic na 24. místo (-5).
Obdobně vyšplhal o hodně příček světová dvojka Dustin Johnson. Druhý hrací den vykouzlil sedm birdie a uteklo mu  jediné bogey, 65 ran. Zlepšil se o šest úderů a 33 pozic. Nyní je na 14. místě (-6).
Výrazně si polepšil Phil Mickelson. Osm birdie a dvě bogey, 66 ran ho posunulo dopředu o 39 pozic na 35. místo (+4).
Justin Rose vyskočil o 20 míst na 9. pozici (-7).
Výjimkou jsou světová jednička Justin Thomas, Rory McIlroy, Jordan Spieth a Rickie Fowler, kteří zůstávají pozadu. Zlepšení o tři údery na 69 ran přineslo Thomasovi posun dopředu o pouhé tři pozice, zůstává v páté desítce pořadí. S Rickie Fowlerem dělí 44. místo (-3).  McIlroy  je na 69. místě (E). Jordan Spieth neprošel cutem.
Alex Čejka se zázračně drží vpředu, je na 24. pozici (-5).

Další pozice: 4. Matsuyama, Day, DeChambeau (-8), 9. Stenson, Hossler (-7), 14. Watson, Bradley (-4), 24. Finau, Reed, Kuchar (-5).
Cutem neprošli:  Schauffele, Schwartzel,  Wise, Spieth, Furyk, Dufner, Els.

Leaderboard

Top 10 druhého  kola

Memorial18_2k

Sestřih 2. kola

Sestřih 2. kola Tigera Woodse                                Sestřih 2. kola Dustina Johnsona

   

Sestřih 2. kola Phila Mickelsona

.

Abraham Ancer

Abraham Ancer

Čtvrtek – 1. kolo
V poslední době je dost obvyklé, že výsledková listina začíná po prvním kole neznámými jmény a favorité zůstávají vzadu. Tentokrát po prvním kole vedou Mexičan Abraham Ancer z druhé stovky žebříčku a Čilan Joaquin Niemann z páté stovky žebříčku. Díky eaglu na předposlední jamce se k nim mohl přidat o mnoho známější japonský hráč Hideki Matsuyama. Všichni tři mají skore 65 ran, sedm pod par.

Tiger Woods podal průměrný výkon. Pět birdie, tři bogey a jedno double bogey znamenají výsledek 72 ran a 47. místo (E). Stejně jsou na tom Justin Thomas, Dustin Johnson a Rickie Fowler, kteří s Woodsem 47. příčku sdílejí.
O dvě rány hůře je na tom Rory McIroy. Hrál dvě birdie, dvě bogey a jedno double bogey, 74 ran. Výsledek ho posadil na 74. místo, které pro změnu sdílí s Philem Mickelsonem (oba +2).
Justin Rose přespí na 29. místě (-1).
Alex Čejka hrál šest birdie a tři bogey, 69 ran a je na parádním 16. místě (-3)

Další pozice: 4. Hossler (-6), 29. Stenson, Reed, Kuchar, Watson (-1), 47. Grillo (e), 74. Leishman (+2). 85. Els, Schauffele, Wise (+3), 102. Furyk (+4).

Leaderboard

Top 10 prvního kola

Memorial18_1k

Sestřih prvního kola

Tiger Woods – 1. kolo

.

Muirfield Village

Muirfield Village

Úvod
The Memorial Tournament se hraje po dvaačtyřicáté. První uspořádal Jack Nicklaus v roce 1976 na hřišti Muirfield GC, které sám projektoval. Koná se v Dublinu, předměstí hlavního města Ohia Columbusu, kde se Nicklaus narodil, naučil golf, vystudoval a založil rodinu.
The Memorial je další ze skupiny pěti Invitational turnajů.  Zváni jsou hráči podle mnoha kritérií, např. vítězové The Players a majorů posledních tří let, vítězové letošních turnajů, členové amerického a evropského týmu Ryder Cupu a další.
Charitativní část turnaje působí především ve prospěch nemocnic Nationwide Childrens Hospital.

Na startu budou s výjimkou Rahma a Koepky všichni ze světové desítky: Justin Thomas, Dustin Johnson, Justin Rose, Jordan Spieth, Rory McIlroy, Rickie Fowler, Jason Day a Hideki Matsuyama.
Dále budou na startu Tiger Woods, Henrik Stenson, Jim Furyk, Patrick Reed, Marc Leishman, Tony Finau  i Alex Čejka.
Experti z pgatour.com tipují na přední umístění Rory McIlroye, Justina Thomase nebo Marca Leishmana.

Každý rok má turnaj svého Honoree, hráče na jehož počest se turnaj koná. Letos je to Hale Irwin.

Hraje se na hřišti Murfield GC s parem 72 a délkou 6.759 metrů.

Dotace turnaje 8,9 milionu dolarů. Loni zvítězil Jason Dufner.

 

Odkazy:    Muirfield Village      Hřiště na satelitní mapě      Stránky turnaje     Loňské zpravodajství

.

.