Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

The Barclays Kenya Open

15.02.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

European Challenge Tour – The Barclays Kenya Open 2013, Karen CC, Nairobi, Keňa (14. – 17. února, časový posun: +2 hodiny)

Neděle – 3. kolo
Zvítězil Španěl Jordi Garcia Pinto -12.

Sobota – 3. kolo
Už bez české účasti se v čele turnaje usadili Španěl Jordi García Pinto a Tim Sluiter z Nizozemska, oba s bilancí -10.

Pátek – 2. kolo
Také v dopoledním programu druhého dne zahrál Marek Nový stejný výsledek jako v zahajovacím kole, tedy 78 ran (+7). Konečné skóre -14 znamená pokles do poslední desítky konečného pořadí, na dělené 140. místo.
Český golfista začal na desátém odpališti a hned přidal ránu do plusu.  Po birdie a bogey na své první devítce se ještě držel na denní bilanci +1, ale na čtyřparové jedničce přišlo double bogey a pak už jen další ztráta za ztrátou.
Na facebookovém profilu nezbylo Novému než ohlásit, že úspěšně přeobjednal letenky na dřívější spoj. „Zítra jsem doma!“ ohlásil a rozloučil se svahilskou frází „hakuna matata“, překládanou nejčastěji jako „no problem“.
V čele je po druhém kole Nizozemec Tim Sluiter s průběžným skóre -8.

Čtvrtek – 1. kolo
Marek Nový zatím platí nováčkovskou daň a pohybuje se ve spodních příčkách průběžného pořadí. Jeho skóre 78 ran (+7) znamená dělené 134. místo ze 154 hráčů, pokračujících v turnaji. Ještě po první devítce se český debutant držel na dohled cutu. Přestože zapsal i double bogey na čtyřparové trojce, dvě bogey a dvě birdie držela jeho aktuální bilanci na hodnotě +2. Ta pak ale začala znovu stoupat vinou tří bogey. Po posledním Nového birdie na patnáctce ještě svitla naděje na první stovku, ale zhasilo ji triple bogey na předposlední čtyřparové jamce. „Pěkný den na začátek,“ ulevil si Nový ironicky na svém facebookovém profilu a podotkl, že cut se asi bude dělat „blbě“.
Nejlepší výsledek dne 66 (-5) zahrál Rakušan HP Bacher, momentální hranice předpokládaného cutu je +2.

Top 10 prvního kola:

 

Druhý turnaj nové sezony nižšího evropského okruhu zajímá tuzemské fanoušky zásluhou startu Marka Nového, jenž vstoupí do své premiérové sezony na této úrovni. Jeho krátké postřehy a fotografie mohou čtenáři sledovat na oficálním facebookovém profilu českého golfisty. Dotace afrického podniku je 195 000 eur (4,922 milionu korun) a ze známějších hráčů budou na startu mimo jiné Velšan Rhys Davies, Američan Peter Uihlein, Argentinec Daniel Vancsik či Skot George Murray. Hřiště s parem 71 měří 6373 metrů (6969 yardů), nachází se necelých 20 kilometrů jižně od Nairobi a chyrakterizuje ho hustý stromový porost.

Odkazy:  … Karen CC Hřiště na satelitní mapě …  Stránky turnaje

 

.